وزیر صمت اعلام كرد

رشد 5 و چهار دهم درصدی صنعت و معدن كشور در نه ماه اخیر

رشد 5 و چهار دهم درصدی صنعت و معدن كشور در نه ماه اخیر

به گزارش ایزو وب کرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در ۹ ماهه اخیر رشد صنعت و معدن کشور به 5.4 درصد رسید و تا آخر سال 6 درصد خواهد شد که این مورد نشان داده است در شرایط تحریم حرکت صنعتی کشور استمرار پیدا کرد و در معادن هم همینگونه بود.


"علیرضا رزم حسینی" امروز 19 دیماه در مجتمع مس سرچشمه اظهار نمود: یکی از ذخایر بسیار مهم و اثرگذار در توسعه، معادن کشور است و معادن ایران همچون صنایع مس و فولاد در چند دهه اخیر حرکت های توسعه ای بسیارخوبی شروع کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در کشور ما نزدیک به ۳۰ میلیون تن فولاد و ۲۸۰ هزارتن کاتد تولید می شود، اضافه کرد: صنایع معدنی بعنوان صنایع مادر در کشور ما قلمداد می شوند و امروز نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه جدید صنایع مس با برنامه و زمان بندی مشخص شروع شده است.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: شرکتهای مادر و صنعتی بزرگ، محور توسعه منطقه ای هستند و باید باشند و باید به سمتی برویم مدلی اجرا شود که شرکتهای بزرگ با ظرفیت دولت، استان و کشور را بسازند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: شرکت ملی صنایع مس از شرکتهای مهمی است که می تواند محور توسعه منطقه ای کرمان باشد و در جهت توانمندی های مردم در کنار تولید و توسعه، محور توسعه باشد.
وی ضمن اشاره به رشد ۱۲ درصدی در تولید صنعت مس، اضافه کرد: امروز بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان عملیات جدید توسعه مس شامل کنسانتره، تجهیزات معدنی، افزایش استخراج از معادن، پروژه های بیمارستان بحران و... افتتاح و کلنگ زنی شدند.
رزم حسینی تصریح کرد: مجموعه مس سرچشمه بعنوان محور توسعه منطقه ای قلمداد می شود و سال جاری صادرات خیلی خوبی انجام گرفته و تا آخر سال رشد خوب صادراتی را خواهد داشت و زمینه اشتغال جدیدی برای جوانان فراهم می شود.
وی بیان نمود: اگر صنایع فولاد، مس، پتروشیمی، آلومینیم و بخشی از صنایع غذایی نبودند نمی توانستیم از دوران تحریم عبور نماییم و الان داریم عبور می نماییم و با همه مشکلاتی که بود ملت و دولت مقاومت کرد و در ۲۹ قلم محصولات صنعتی رشد فوق العاده ای داشتیم و بعنوان مثال در عرصه تولید خودرو ۲۸ درصد رشد داشتیم.
وزیر صمت اظهار نمود: در ۹ ماهه اخیر رشد صنعت و معدن کشور به 5.4 درصد رسید و تا آخر سال شش درصد خواهد شد که این مورد نشان داده است در شرایط تحریم حرکت صنعتی کشور استمرار پیدا کرد و در معادن هم همینگونه بود. البته در تجارت به علت انتشار کرونا خساراتی دیدیم که البته در همه دنیا بود و منحصر به ایران نبود و امیدواریم با تولید واکسن، بخش تجارت کشور هم رونق بهتری پیدا کند.
وی افزود: صادرات در 9 ماه اخیر نسبت به سال قبل افزوده شده و روند افزایشی دارد که تا آخر سال رشد صادراتی افزایش خواهد داشت و طراز مثبتی در پیش است.
منبع:

1399/10/19
22:54:29
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: تجهیزات , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web