صید تجاری ماهیان خاویاری در سال ۲۰۲۱ ممنوع گردید

صید تجاری ماهیان خاویاری در سال ۲۰۲۱ ممنوع گردید

در تصمیمی جدید از طرف کمیسیون حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع زنده دریای خزر، صید تجاری ماهیان خاویاری برای سال 2021 ممنوع گردید.به گزارش ایزو وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: در نشست مجازی اخیر این کمیسیون، نمایندگان پنج کشور ساحلی دریای خزر بار دیگر ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری را برای جلوگیری از انقراض اینگونه باارزش آبزی به تصویب رساندند.

مختار آخوندی اضافه کرد: ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر از سال ۲۰۱۰ شروع شده و مقرر است کشورهای عضو کمیسیون حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع زنده دریای خزر، آثار ممنوعیت صید اینگونه ماهی را بررسی و نتایج را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر بر طبق این تصمیم همچنان قاچاق شمرده می شود، اظهار نمود: نیروهای یگان حفاظت از منابع آبزیان سازمان شیلات و نیروهای دریایی و مرزبانی ناجا با متخلفان صید ماهیان خاویاری طبق قانون برخورد می کنند.

آخوندی درباره صید غیر مجاز ماهیان استخوانی در دریای خزر نیز اظهار داشت: متاسفانه در مورد ماهیان استخوانی صید غیر مجاز در استان های شمالی کشور صورت می گیرد و این به مفهوم دست دراز کردن در جیب صیادان تعاونی هایی است که با مجوز و در زمان های تعیین شده از طرف سازمان شیلات به امر صید می پردازند.

وی عواملی همچون درآمد کم، بیکاری و نبود شغل را از دلیلهای ورود بعضی از افراد به رودخانه ها و دریای خزر برای صید غیر مجاز عنوان نمود.

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران بیان داشت: صید غیر مجاز صیدی است که افراد بدون مجوز و بدون رعایت زمان و مکان تعیین شده از طرف سازمان شیلات و با ابزارها و روش های ممنوع شده، کار صید را انجام می دهند.
1399/10/13
12:36:19
5.0 / 5
1290
تگهای خبر: تجاری , سازمان , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web