وزیر صنعت، معدن و تجارت:

تحریم ها در اقتصاد برخی محصولات مؤثر بوده است

تحریم ها در اقتصاد برخی محصولات مؤثر بوده است

به گزارش ایزو وب اصفهان وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: اگر تحریم ها فشارهایی در اقتصاد کلان ایجاد کرده، اما در اقتصاد مربوط به برخی محصولات موثر بوده و تولید و کیفیت آنرا افزایش داده است.


علیرضا رزم حسینی، امروز (جمعه_۲۱ آذرماه) در حاشیه‌ی پروژه های افتتاح شده در شرکت اسنوا، با اعلان اینکه لوازم خانگی یکی از لوازم ضروری زندگی مردم است، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: پیش از تحریم، شرکت هایی در ایران بودند که عموما به صورت مونتاژ فعالیت می کردند. پس از تحریم این شرکتها رفتند و یک فرصت طلایی برای شرکت های داخلی همچون شرکت اسنوا که امروز از آن بازدید کردیم به وجود آمد و بر طبق گزارش مدیرعامل، تولید آنها نسبت به قبل هشت برابر بالا رفته و عمق ساخت داخل را نیز تا ۸۵ درصد افزایش داده است.
وی افزود: این نشان میدهد که بالاخره اگر تحریم ها فشارهایی در اقتصاد کلان ایجاد کرده، در اقتصاد مربوط به برخی محصولات موثر بوده و تولید و کیفیت آنرا افزایش داده است. سیاست وزارت صمت هم تقویت این بنگاه هاست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: طبق گزارش ارائه شده، کارخانه اسنوا، سه شیفته کار می کند؛ آن جهش تولیدی که مد نظر مقام معظم رهبری بوده، در اینجا اتفاق افتاده است و در بحث خودرو نیز تا آخر سال اتفاق می افتد. همانطور که در حوزه صنعت پیشرفت داشته ایم در حوزه معدن نیز داشته ایم و سیاستمان هم پشتیبانی از صنعت و تولید است.
رزم حسنی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید این حمایت شامل چه مواردی است؟ اظهار داشت: همین که مانع تراشی نکنیم کار بزرگی کرده ایم. برای کنترل بازار نیز اهتمام می نماییم اگر تحریم برطرف شد محصول های ساخت داخل را در اولویت قرار بدهیم و به کالاهایی که مشابه آن داخل تولید می شود مجوز واردات ندهیم. این سیاست راهبردی نظام است و سفارش می کنم اگر شرکتها تسهیلاتی نیاز دارند خودرا تحت فشار بانک قرار ندهند چون بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت های بزرگ بهترین جاست.
وی مشتری را تاج سری برای تولید کننده دانست و اظهار نمود: مردم به دنبال خرید هستند و فروش هر تولید کننده نیز مبتنی بر مشتری است پس شرکت های لوازم خانگی باید با ارائه خدمات مشتری را راضی نگه دارند و بنظر می رسد که شرکت اسنوا این کار را انجام داده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، در آخر اشاره کرد که هر چه قیمت و کیفیت محصولات داخل مناسب تر و بهتر باشد، قاچاق کالا نیز کاهش می یابد.
منبع:

1399/09/21
15:02:20
5.0 / 5
1296
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web