قیمت هركیلو مرغ گرم چند؟

قیمت هركیلو مرغ گرم چند؟

به گزارش ایزو وب برپایه مشاهدات میدانی، قیمت هر كیلو مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران حدود ۲۵ هزار تومان است.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، قیمت هر کیلو مرغ حدود یک ماه پیش در خرده فروشی های سطح شهر تهران ۱۸ تا ۱۹ هزارتومان بود که در یک جهش به ۲۱ تا ۲۲ هزارتومان و در جهش بعدی به ۲۵ تا ۲۷ هزارتومان رسید و هم اکنون قیمت آن در خرده فروشی های سطح شهر تهران حدود ۲۵ تا ۲۵ هزار و۵۰۰ تومان است.

این در حالیست که قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم براساس مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار استان تهران ۲۰ هزارو۴۰۰تومان است و در میادین میوه وتره بار نیزهم با همین قیمت توزیع می شود. بر مبنای گزارشهای رسیده اختلاف ۵ تا ۱۰ هزارتومانی قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر با میادین هم سبب شکل گیری صفهای طولانی برای خرید مرغ در این شرایط کرونایی شده است که البته این صفها برای خرید محصولات دیگری همچون گوشت و تخم مرغ هم در هفته های گذشته بوجود آمده بود.

تولیدکنندگان این محصول پروتئینی پرتقاضا معتقدند که به علت کمبود خوراک طیور و افزایش قیمت آن در بازار آزاد ناچار به افزایش قیمت مرغ هستند و در صورتیکه ۵۰ درصد نهاده های مورد نیاز مرغداریها با قیمت مصوب توسط دولت تامین گردد، قیمت تمام شده هر کیلو مرغ ۲۵ هزار تومان خواهد بود؛ در غیر این صورت چون مجبورند نهاده های خویش را از بازار آزاد با قیمتهای گزاف تهیه کنند قیمت تمام شده تولید بالا می رود. مصرف کنندگان هم می گویند که گوشت مرغ به علت قیمت مناسبی که داشت برای خیلی از خانواده ها جایگزین گوشت قرمز شده بود و اگر قرار باشد قیمت آن هم بالا برود امکان دارد از سفره خیلی از خانواده ها حذف شود.

1399/08/12
19:18:26
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web