نتایج طرح برق مجانی تا دو ماه دیگر مشخص می شود

نتایج طرح برق مجانی تا دو ماه دیگر مشخص می شود

به گزارش ایزو وب وزیر نیرو با اشاره به همكاری فوق العاده دولت با طرح برق امید اظهار داشت: انتظار می رود طی دو ماه آینده بتوانیم گزارش كمی و مبتنی بر ارقام از نتایج حاصل شده و تغییر رفتار مردم ارائه دهیم.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان در آیین آغاز بهره برداری از طرح برق امید، آغاز بهره مندی مردم از طرح برق امید را اعلام و اصلاح مصرف را بعنوان اصلی ترین وجه این طرح ملی که سنگ بنای اصلاح رفتار مصرفی در سایر بخشهاست، مورد تاکید قرار داد و از تصویب این طرح از طرف هیات دولت آگاهی داد که هیات تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی نیز بدون ذکر ایراد قانونی، بر این طرح صحه گذاشته و سرآغاز زنجیره ای از تحولات اصلاح مصرف انرژی همچون بحث قیمت، اقتصاد برق و پایایی است.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی تاکید کرد: اصلاح مصرف موجب می شود جامعه ای با تاب آوری بالاتر داشته باشیم و پایداری جامعه و آسایش مردم تنظیم شود بدین سبب باید سهم و نقش خودرا در این فرصتی که به ما داده شده و اصلی ترین اتفاق عرصه انرژی کشور شمرده می شود، بدانیم و نسبت به آن جوابگو باشیم.
وزیر نیرو اظهار نمود: اعتقاد داریم اصلاح مصرف باید از واحد خانواده آغاز شود که تأثیر خودرا بر سایر بخش های مصرف نیز خواهد گذاشت و باید دقت کنیم اگر مسایل و ملاحظات آن به خوبی دیده نشود، اصلاح مصرف در سایر بخشها نیز با صعوبت رو به رو خواهد شد.
وی تغییر ریل و جابه جایی از یک پارادایم مدیریتی و نظام ارزشی که پیش از این مقدار بالای پیک تابستان را ملاک قرار می داد، حایز اهمیت دانست و جایگزینی نظام ارزش مبتنی بر «اصلاح مصرف» را مورد تاکید قرار داد که در این تحول، تولید و عرضه برق فقط شاخص برازندگی مدیریتی تلقی نمی گردد بلکه آنچه شرکت ها در اصلاح مصرف انرژی مردم انجام می دهند، شاخص شایستگی و برازندگی مدیریتی است و صنعت برق باید این تغییر ریل را بدون آنکه مردم احساس نارضایتی کنند، انجام دهد که کار بزرگی است و در کارنامه مدیریتی مدیران این صنعت ثبت و ضبط می شود.
وزیر نیرو اشاره کرد: ما می خواهیم پرونده قطوری را به نام «اصلاح مصرف» باز نماییم که ان شاءالله در همین دولت آثار و برکات این طرح، خودرا نشان میدهد و تضمینی برای اصلاح اقتصاد برق و پایداری عرضه انرژی در کشور خواهد بود.
وی ادامه داد: باید عادات بد مصرفی در آب و انرژی کنار گذاشته شود تا بتوانیم با مصرف صحیح، عرضه بیشتر تولید و کالا را رقم بزنیم. بدین سبب اصلی ترین محور «اصلاح مصرف» است که از اول آبان شروع می شود و باید تمرکز کار، برنامه ریزی و اقداماتمان روی گروه هدف که بخش پرمصرفهاست متمرکز شود و طراحی ها، تبلیغات، شناسایی ها و اطلاع رسانی ها معطوف به این گروه از مشترکان باشد.
اردکانیان اصلاح مصرف ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک پرمصرف را هدف اصلی این طرح برشمرد و ضرورت توجیه مشترکان پرمصرف نسبت به نتایج مصرف بی رویه و ارائه راهکارهای اصلاح مصرف به آنها را مورد تاکید قرار داد.
وزیر نیرو اضافه کرد: باید ثقل توجه، برنامه ریزی و اقداماتمان روی مشترکان پر مصرف متمرکز شود و جامعه به درستی احساس کند ما منافع اقتصادی و پاسخگویی به تامین برق مشترکان را در کوچک شدن این گروه دنبال می نماییم.
اردکانیان با اشاره به جلسات منظم ستاد برق امید و پایبندی شرکت های توزیع به دستورالعمل های این ستاد اضافه کرد: این میدان، میدان رقابت ونوآوری هم هست و ستاد برق امید باید رقابت شرکت های توزیع در این حوزه را لحاظ کند و ضمن رعایت خطوط اصلی این طرح از طرف شرکت ها، نوآوری های خاص هر منطقه و استان مد نظر قرار بگیرد.
وزیر نیرو سرعت بخشی به روند عملیاتی شدن پنلهای خورشیدی در طرح برق امید را حایز اهمیت و تضمینی بر پابرجایی این طرح عنوان نمود که باید طی ۲ ماه آینده قسمتی از مشترکان به آن تجهیز شوند.
اردکانیان اشاره کرد: مصلحت و پایداری کار ما بر این اساس است که مشترک بطور شفاف از چرایی و چگونگی مصرف، محاسبه قبض برق و نتیجه ادامه روند مصرف خود آگاه شود و این یک کار جمعی است که شرکت ها باید همانند برنامه ۰۹۹ به آن بپردازند.
وی ادامه داد: برق امید، طرح بزرگی است که گام اول آن بسیار اهمیت دارد و اگر این گام را صحیح و اصولی برداریم، شما مدیران صنعت برق به دنبال ریزی این بنای باارزش سهیم خواهید بود و گزارش عملکرد شرکت ها نیز از نزدیک پایش و به دولت تقدیم می شود.
منبع:

1399/07/29
20:26:30
5.0 / 5
1298
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , تولید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web