۲۰ مسافر قطر ایر ویز شب گذشته به خاطر ناهماهنگی نقره داغ شدند

۲۰ مسافر قطر ایر ویز شب گذشته به خاطر ناهماهنگی نقره داغ شدند

به گزارش ایزو وب شب گذشته پرواز تهران دوحه با ایرلاین قطری به علت ناهماهنگی و عدم اطلاع رسانی صحیح، سبب جاماندن ۲۰ مسافری شد كه بلیت های چند ده میلیون تومانی خریداری نموده بودند.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، شب گذشته پرواز شماره ۴۹۹ ساعت ۲۲: ۴۰ تهران-دوحه ۲۰ تن از مسافران شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز، به علت عدم اطلاع رسانی این شرکت هواپیمایی در خصوص لغو مجوز یکی از آزمایشگاه های داخل فهرست این شرکت، اجازه پرواز نیافتند.
یکی از مسافران این پرواز در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: باوجود گرانی بلیت ها، شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز، لغو مجوز آزمایشگاه «ک…» برای دریافت تست منفی کرونا را اطلاع رسانی نکرده بود و خیلی از مسافران که تاییدیه این آزمایشگاه را داشتند، ساعت ها بلاتکلیف در فرودگاه امام خمینی (ره) منتظر پیگیری وضعیت خود بودند. ما ۵ اکتبر (۱۴ مهر) تست کرونا داده بودیم حال آنکه ایرلاین قطری ۶ اکتبر آزمایشگاه را از فهرست خارج کرده است و بنابراین همه آزمایش های ماقبل این اطلاعیه قطر ایر ویز، معتبر بوده اند.
وی اضافه کرد: این ایرلاین مدعی است مبحث حذف یکی از آزمایشگاه های طرف قرارداد را در وب سایت خود اعلام نموده اما نه به مسافران ایمیل زده شده بود نه پیامکی از سوی دفتر نمایندگی این شرکت هواپیمایی در ایران به مسافران زده شد.
این مسافر پرواز تهران-دوحه-آنکارا افزود: به هیچ یک از این مسافران، ایمیل یا پیامی در این خصوص ارسال نشده بود. شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز هم در واکنش به شکایات مسافران اعلام نموده، حذف این آزمایشگاه از فهرست این شرکت را به آزمایشگاه اعلام نموده تا از مسافران، تست کرونا نگیرند، اما از سویی دیگر، این آزمایشگاه هم در جریان حذف از فهرست در ابتدای روز نبوده و اواسط روز بعد از انجام تست های مسافران، به این آزمایشگاه اطلاع رسانی شده است.
در حال حاضر حدود ۲۰ نفر از مسافران که به این آزمایشگاه مراجعه نموده بودند، اجازه سوار شدن به هواپیما نیافتند و شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز نیز، زیر بار عدم اطلاع رسانی نمی رود.
یکی دیگر از مسافران تاکید می کند که حالا شرکت هواپیمایی قطرایرویز، بلیت این مسافران را noshow تلقی کرده و به این ترتیب، هزینه ابطال بلیت از مسافران، در صورت عدم پیگیری سازمان هواپیمایی کشوری، از آنها کسر خواهد شد.
نکته آن است که در غیاب ایرلاین های ایرانی در راه تهران-استانبول و عدم برقراری پروازهای ترکیش ایرلاینز، شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز، انحصار پرواز به مقاصد آنکارا و استانبول را با هزینه های بالا در دست گرفته و پاسخگو نیست.
گفته می شود در پرواز شب گذشته، برخی از مسافرانی که بلیت پرواز قطری گرفته بودند، قصد داشتند تا از دوحه به سایر مقاصد مانند فرانکفورت، تورنتو، استانبول، آنکارا و دیگر فرودگاه های دنیا پرواز کنند که هزینه آنرا کامل و تا مقصد نهایی پرداخت کرده بودند؛ بعنوان مثال یکی از مسافران دیشبِ قطر ایر ویز، بلیت سفر تهران-دوحه-آنکارا را ۲۸ میلیون تومان خریداری نموده بود.
تعدادی از مسافرانی که دیشب از پرواز جا ماندند، در خواست کردند تا سازمان هواپیمایی کشوری برای حل این مشکل و جایگزینی پروازی دیگر، هر چه سریع تر اقدام نماید.
قطر ایر ویز روزانه سه پرواز از تهران به دوحه در ساعات ۱۴: ۴۰، ۲۲: ۴۰ و ۴: ۴۰ دقیقه دارد که ظاهراً این مشکل برای مسافران ۴: ۴۰ صبح امروز هم تکرار شده و برخی از مسافران از پرواز جا مانده اند.

1399/07/17
13:09:19
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: سازمان , سایت , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web