در نشست شورای مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور نوبخت عنوان شد؛

پرداخت ۴۹ هزار میلیارد برای جبران خسارت های سیل

پرداخت ۴۹ هزار میلیارد برای جبران خسارت های سیل

ایزو وب: ایلام رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از پرداخت 49 هزار میلیارد ریال تسهیلات در  سال های اخیر برای جبران خسارت های سیل آگاهی داد.


"علیرضا تابش" در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام با بیان این خبر، اظهار نمود: این تسهیلات ارزان قیمت با نرخ چهار درصد در اختیار افراد لطمه دیده قرار گرفته اس و هر چند جبران این خسارت ها باتوجه به محدودیت های مالی دولت ناشی از تحریم های ظالمانه بسیار دشوار بود و در این موقعیت حساس، دولت اهتمام جدی به جبران این مشکلات داشت.
وی با اعلان اینکه با حمایت های سازمان برنامه و بودجه ۴۹ هزار میلیارد ریال در این عرصه تخصیص یافت، اشاره کرد: بازسازی مناطق لطمه دیده در استان های مختلف انجام گرفته است و تنها در استان سیستان و بلوچستان باتوجه به وقوع سیل در انتهای سال قبل در حال بازسازی واحدهای مسکونی افراد لطمه دیده هستیم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه دولت برای راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان، اشاره کرد: این واحدها بدون پیش پرداخت برای افراد واجد شرایط راه اندازی می شود و در استان ایلام نیز ۲ هزار واحد پیش بینی شده است که تا اختتام دولت به بهره برداری خواهند رسید.
مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این جلسه با اعلان اینکه امسال ۵۰۰۰ فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش این نهاد در استان ایلام ایجاد خواهد شد، اظهار کرد:: ۱۵۷۰ میلیارد ریال برای تحقق این برنامه پیش بینی شده است.
وی اشاره کرد: سال قبل ۴۰۰۰ نفر از مددجویان این نهاد در استان شاغل شدند که به این منظور ۱۴۶۰ میلیارد ریال از طرف این نهاد پرداخت گردید و این نهاد آمادگی دارد فرصت های بیشتری را برای رونق اشتغال در استانها تخصیص دهد.
بختیاری با تاکید بر اینکه تامین مسکن در بسته حمایتی نیازمندان بزرگ ترین خدمت است و کمیته امداد عزم خودرا برای خانه دار کردن افراد تحت پوشش جزم کرده است، افزود: امروز ۲۰۰۰ واحد مسکونی نیازمندان استان ایلام کلنگ زنی می شود و علاوه بر این با همکاری بنیاد مسکن ۳۰۰ واحد نیز در شهر ایلام راه اندازی خواهد شد.
منبع:

1399/07/04
20:12:56
5.0 / 5
1104
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web