از سوی بانك مركزی

محدودیت خرید و فروش ارز در صرافی ها برداشته شد

محدودیت خرید و فروش ارز در صرافی ها برداشته شد

به گزارش ایزو وب در صورتی كه پیش از این بانك مركزی محدودیت هایی برای سهمیه ۲۲۰۰ دلاری سالانه هر فرد به منظور پیشگیری از فعالیتهای سفته بازانه در بازار ارز بوجود آورده بود، حالا طبق اعلام كانون صرافان این محدودیت ها از جانب بانك مركزی برداشته شده و خرید و فروش ارز توسط صرافی ها به روال سابق بازگشته است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، به دنبال افزایش قیمت ها در بازار ارز و شکل گیری صف های طولانی مقابل صرافی ها، بانک مرکزی برای پیشگیری از اقدامات سفته بازانه، فروش سهمیه سالانه ۲۲۰۰ دلار با کارت ملی توسط صرافیهای بانکی را متوقف کرد اما این فروش برای مصارف خدماتی ۲۳ گانه همچون ارز مسافرتی، بیماری و دانشجویی همچنان پابرجا ماند.
در واکنش به این سیاست بانک مرکزی، کارشناسان اقتصادی این اقدام را برای آرامش بازار ارز و پیشگیری از رفتارهای سوداگرایانه در این بازار تأثیر گذار نداستند و معتقد بودند که برای حذف فتارهای سفته بازانه در بازار ارز، باید اصلاحات ریشه ای چون حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نه یکسری اصلاحات ظاهری در این بازار صورت گیرد.
علاوه براین، در این حوزه کامران ندری - یک تحلیلگر اقتصادی - هم می گوید: اگر التهابات اخیر از بین برود تا آخر شهریور قیمت ها کاهشی می شود و بانک مرکزی هم محدودیت های عرضه ۲۲۰۰ دلار را برمی دارد.
سرانجام، امروز کانون صرافان ایرانی ها اعلام نمود که بانک مرکزی چند روز پیش، فروش اسکناس تا اطلاع ثانوی از راه سیستم سنا را حذف و فروش ۲۰۰۰ یورو و معادل آن به هر دارنده کارت ملی در سال را منتفی کرد اما طبق اعلام این کانون، امروز بانک مرکزی این تصمیم خویش را منتفی کرده و محدودیت خرید و فروش توسط صرافی ها حذف شده و به روال سابق خود بازگشته است.1399/06/24
23:12:40
5.0 / 5
1077
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web