معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران اعلام كرد:

كاهش 35 میلیون نفری توریست خارجی تركیه و 24 میلیارد دلاری درآمدها

كاهش 35 میلیون نفری توریست خارجی تركیه و 24 میلیارد دلاری درآمدها

به گزارش ایزو وب معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی، در مورد تاثیر كرونا بر گردشگری تركیه نوشت: تعداد گرشگران خارجی تركیه تا آخر ۲۰۲۰ میلادی، از ۴۵ به ۱۵ میلیون نفر كاسته می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گزارشی اعلام نمود: طی هفت ماه نخست ۲۰۲۰ به علت بروز اپیدمی کرونا، کل تعداد توریستهای خارجی ورودی به ترکیه فقط حدود ۵.۴ میلیون نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشتر از ۱۹.۲ میلیون نفر کاهش داشته است.
در این گزارش آمده: کمترین تعداد توریست خارجی ورودی به ترکیه مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با رقم حدود ۲۴ هزار نفر است. از ماه می به بعد، روند افت تعداد گردشگران، معکوس و افزایشی شد و تعداد توریستهای خارجی واردشده به این کشور در ماه جولای سال ۲۰۲۰ به ۹۳۳ هزار نفر رسید که نسبت به رقم ۶.۶ میلیون نفر ماه می سال ۲۰۱۹، حدود ۸۶ درصد کمتر است.
گزارش مذکور می افزاید: پیشبینی می شود کل تعداد توریستهای خارجی عازم این کشور در انتهای سال ۲۰۲۰ به ۱۵ میلیون نفر و درآمد حاصل از آن به ۱۱ میلیارد دلار برسد که در مقایسه با تعداد ۴۵ میلیون توریست و کسب درآمد ۳۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۹، به ترتیب حدود ۶۷ و ۶۹ درصد افت خواهد داشت.
متن کامل گزارش معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از اینجا قابل دانلود است.


منبع:

1399/06/14
10:45:11
5.0 / 5
1633
تگهای خبر: اقتصاد , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web