معاون ایمیدرو مطرح كرد

صرفه جویی ارزی 1 و نیم میلیارد یورویی در صنعت فولاد با بومی سازی

صرفه جویی ارزی 1 و نیم میلیارد یورویی در صنعت فولاد با بومی سازی

به گزارش ایزو وب معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو اظهار داشت: در ۱۲ سال گذشته، ۱.۵ میلیارد یورو در صنعت فولاد بومی سازی شده است.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، امیر خرمی شاد در کمیته آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به اینکه در ۱۲ سال گذشته، ۱.۵ میلیارد یورو در صنعت فولاد بومی سازی شده است، تصریح کرد: طی دهه های اخیر، ساخت تجهیزات و بومی سازی در صنایع کشور، رابطه معناداری با درآمدهای ارزی داشته است.
وی اضافه کرد: هر زمان تحریم ها افزایش یافته و درآمدهای ارزی کشور سیر نزولی داشته، بومی سازی به صورت اجبار و نه انتخاب، روند صعودی داشته است.
خرمی شاد خاطرنشان کرد: این اجبار به نفع کشور بوده به صورتی که در صنعت فولاد، شرکت ها و سازندگان با تحقیق و پژوهش، حدود ۱۹ هزار قطعه را بومی سازی کرده اند.
معاون برنامه ریزی و توانمندی ایمیدرو با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه عرضه و تقاضا قطعات و تجهیزات فولادی با هدف ایجاد هماهنگی بین سازندگان و نیازمندان قطعات صنعت فولاد صورت گرفته است، اظهار داشت: پیش از این، ممکن بود شرکتی مبادرت به ساخت قطعه مورد نیاز خود کند، در حالیکه شرکتی دیگر هم همان قطعه را تولید می کرد.
وی افزود: سامانه مذکور از هدر رفت وقت و هزینه ناشی از باردیگر کاری ها جلوگیری می کند و قطعات و تجهیزات ساخته شده بعنوان محصولات ملی ثبت می شود تا شرکت ها بتوانند از آن استفاده کنند.
خرمی شاد با اشاره به اینکه ایمیدرو به مبحث گوهرسنگ ها توجه ویژه ای دارد، اظهار داشت: راه اندازی دپارتمان آموزشی تخصصی گوهر تراشی و گوهر شناسی در شهرستان فردوس، یک پایلوت است که با هزینه کم، اشتغال ایجاد کرد. به صورتی که طی یک سال گذشته، حدود ۴۹۰ نفردر این مرکز، آموزش دیده و جذب بازار کار شده اند.


منبع:

1399/05/27
21:56:38
5.0 / 5
1457
تگهای خبر: آموزش , بازار , تجهیزات , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web