معاون وزیر كار :

شفافیت راه مبارزه با رانت است

شفافیت راه مبارزه با رانت است

به گزارش ایزو وب معاون وزیر كار با اعلان اینكه شفافیت راه مبارزه با رانت و ویژه خواری است، اظهار داشت: هنگامی كه اتاق شیشه ای شكل بگیرد، فساد برجسته می شود و سرعت مقابله و جلوگیری از فساد افزایش می یابد.میرهادی قره سید رومیانی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب رونمایی از سامانه شفافیت توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اعلان اینکه راه مبارزه با فساد، شفافیت است، گفت: این مساله در روز رأی اعتماد وزیر کار در مجلس هم مطرح شد؛ تابحال اقدامات زیادی در این خصوص صورت گرفته است که رونمایی از سامانه شفافیت طی روز گذشته، گام مهمی در حوزه شفافیت شمرده می شود.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: ما به دنبال اتاق شیشه ای هستیم که همه مباحث برای مردم قابل مشاهده باشد برای اینکه هنگامی که اتاق شیشه ای شکل بگیرد، فساد برجسته می شود و سرعت مقابله و جلوگیری از فساد افزایش می یابد.
وی با اعلان اینکه مجلس و اعضای کمیسیون اجتماعی، همیشه در این خصوص به ما تاکید داشتند و ما نیز تمام توان خودرا در راه شفافیت به کار گرفته ایم، اظهار داشت: وزیر تعاون، کار و رفاه از همه درخواست کرده است که به پویش و کمپین شفافیت بپیوندند؛ می توان گفت وزارت کار یکی از پیشروها در امر شفافیت است.
قره سید رومیانی اضافه کرد: با توجه به این که همیشه دغدغه مردم، نمایندگان مجلس، سازمانهای نظارتی و… جلوگیری از رانت و ویژه خواری بوده است بدین جهت می توان اظهار داشت که یکی از بهترین راههای علاج این دغدغه، شفافیت است؛ البته شفافیتی که قابل رؤیت و مطالبه جدی از طرف نخبگان، رسانه ها و مردم باشد.
وی اشاره کرد: بطور قطع هنگامی که حمایت مردمی پشتوانه مدیر فسادستیز باشد، آن مدیر در فسادستیزی قوی تر و پیشگام تر عمل می کند.
دبیر سابق کنوانسیون مبارزه با فساد اظهار داشت: برمبنای معیارهای کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با فساد، سامانه شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند رتبه و رنکینگ کشور در این عرصه را ارتقا دهد و در صورت پیوستن نهادها و سازمان های مختلف به پویش شفافیت این سرعت ارتقا دوچندان خواهد شد.


منبع:

1399/05/26
23:51:17
5.0 / 5
1251
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web