عضو شورای اسلامی كار شركت هپكو خبر داد:

پرداخت حقوق معوق ۲ ماهه كارگران هپكو در هفته آینده

پرداخت حقوق معوق ۲ ماهه كارگران هپكو در هفته آینده

عضو شورای اسلامی كار شركت هپكو از پرداخت حقوق معوق 2 ماه خرداد و تیر كارگران هپكو برمبنای صحبت های صورت گرفته با نمایندگان سازمان تامین اجتماعی در هفته آینده آگاهی داد.ابوالفضل رنجبر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: روز گذشته بنا به درخواست دادستان کل کشور جلسه ای درباب مشکلات و اقدامات انجام شده در شرکت هپکو با حضور رئیس کل دادگستری استان مرکزی و دادستان اراک، آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار استان مرکزی و نمایندگان تامین اجتماعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیر عامل هپکو اراک و ۲ نفر از اعضای شورای اسلامی شرکت هپکو در دادستانی اجرا شد.
وی افزود: در ابتدا درباب آخرین وضعیت و مشکلات به وجود آمده بعد از واگذاری هپکو به بخش خصوصی توسط رئیس کل دادگستری استان و دادستان اراک توضیحات کامل ارائه شد.
عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو اضافه کرد: نماینده مجلس درباب نگرانی های واگذاری هپکو به تامین اجتماعی صحبت کرد.
رنجبر با اعلان اینکه در جلسه روز گذشته مدیرعامل هپکو اراک به مشکلات این شرکت و اقدامات صورت گرفته درباب تفاهم نامه ها و قراردادهای کاری اشاره نمود، اظهار داشت: مدیر عامل هپکو دلیل تأخیر و به سر انجام نرسیدن این قراداد ها را عدم وجود نقدینگی و ضمانت نامه ای لازم برشمرد.
وی به ارائه گزارش نمایندگان تامین اجتماعی از برنامه های اجرایی درباب شرکت هپکو در جلسه روز گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: نمایندگان تامین اجتماعی تسویه بدهی های بانکی شرکت و رفع مشکلات ضمانت نامه های مورد نیاز، پرداخت حقوق پرسنل و تعیین مدیریت هلدینگ و تعیین تکلیف بودجه برای ۴ درصد سخت و زیان آور پرسنلی که در انتظار بازنشستگی هستند را مشخص کردند.
عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو عنوان کرد: در این نشست بر حسب دستور دادستان کل کشور مقرر شد، تامین اجتماعی شرکت هپکو را به رونق تولید برساند و نباید تنها از خود شرکت خرج شود بلکه باید سرمایه برای تولید در شرکت برقرار شود.
وی اضافه کرد: دادستان کل کشور اصرار کرد که نمایندگان تامین اجتماعی باید هر چه سریع تر بعد از تعیین تکلیف مدیریت هلدینگ و گرفتن برنامه کاری از مدیران با برنامه زمان بندی شده، گزارشی را به دادستان کشور بدهند که در چه مدت می توانند هپکو را به چرخه تولید برگردانند و برنامه کوتاه مدت و طولانی مدت را در این عرصه ارائه نمایند.
همچنین مقرر شد با همکاری مدیر کل دادگستری استان مرکزی و دادستان پرونده حسابرسی از شرکت هپکو صورت گیرد و به جریان افتد.
رنجبر اضافه کرد: مقرر شد، نسخه ای از تفاهم نامه های مطرح شده را به دادستانی ارائه نمایند و هر جا که نیاز به کمک داشتند مدیران تامین اجتماعی اعلام کنند تا زودتر تبدیل به قرارداد بشود. همین طور تاکید شد که پرداخت حقوق ها در اولویت سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد و در آینده نیز برنامه مشخصی را برای پرداخت حقوق پرسنل داشته باشند تا کارگران شرکت هپکو دغدغه پرداخت حقوق نداشته باشند.
عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو اظهار داشت: بنا به صحبت های صورت گرفته با نمایندگان تامین اجتماعی درباب پرداخت معوق ۲ ماه خرداد و تیر پرسنل شرکت هپکو، مقرر شد روز شنبه مدیر عامل هپکو اراک چک مربوط به حقوق را از امور مالی تامین اجتماعی دریافت کند و مراحل پرداخت حقوق را انجام دهد.
وی ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: نمایندگان شورای اسلامی کار شرکت هپکو از رئیس قوه قضائیه و دادستان کل کشور، نماینده مجلس و سایر مسئولین که پیگیر تشکیل چنین جلسه ای شدند تشکر و قدردانی می کنند و امیدواریم مسئولین دلسوز و انقلابی پیگیر اجرای مصوبات این جلسه باشند.

1399/05/23
23:51:41
5.0 / 5
1196
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web