معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

200 طرح بزرگ صنعتی در كشور تا آخر سال جاری افتتاح می شود

200 طرح بزرگ صنعتی در كشور تا آخر سال جاری افتتاح می شود

به گزارش ایزو وب معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی در كشور تا آخر سال جاری افتتاح می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، سعید زرندی بعداز ظهر پنجشنبه در جریان افتتاح خط تولید کننده کیسه های نایلونی تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست در یک واحد صنعتی واقع در هشتگرد، اظهار نمود: تا آخر سل جاری ۲۰۰ طرح بزرگ تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان افتتاح می گردد.
وی اضافه کرد: این واحد تولیدی که امروز در استان البرز بازدید شد، تولید کننده کیسه های نایلونی است که با تغییر در مواد اولیه تولیدات آن تجدید پذیر شده و این اقدام در جهت حفظ محیط زیست است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: هر سیاستی که به ما در کاهش تولید کیسه های نایلونی سنتی کمک نماید را دنبال خواهیم کرد.
زرندی با اشاره به اینکه تغییر الگوی تولید در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، اظهار داشت: هم اکنون از ظرفیت های پلاستیک در این خط تولید استفاده می شود و حوزه آرندی این واحد به سمت تولید کیسه های سازگار با محیط زیست پیش می رود.
وی با تاکید بر اینکه به دنبال فعال کردن ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی و صنعتی هستیم، بیان نمود: بدین منظور از ظرفیت خالی کارخانه ها در عوض به کارگیری سرمایه گذاری جدید برای ارتقای ظرفیت تولید کنونی استفاده می شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه خاص وزارت صمت، اظهار داشت: برای ۱۴ رشته خاص صنعتی برنامه ریزی شده و بدین منظور با تغییر در زیر ساخت و عرصه و عیان کارخانه ها، به ظرفیت های موجود واحدهای صنعتی از لحاظ تکنولوژی و تأمین نقدینگی کمک خواهیم کرد تا افزایش تولید در کشورمان را بالا ببریم.
زرندی با اشاره به اینکه برای ۶۰۰ شرکت بزرگ هم در وزارت صمت برنامه ریزی شده است، بیان نمود: هدف مهم جهش تولید است و در مورد این شرکت ها هم فعال کردن ظرفیت های خالی اجرایی شده است.
لازم به توضیح است معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه از یک واحد تولیدی صنایع غذایی در شهرستان نظرآباد استان البرز هم بازید کرد.


منبع:

1399/05/16
22:53:09
5.0 / 5
1827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web