دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام كرد

بازگرداندن 95 درصد بهای بلیت هواپیما به مردم

بازگرداندن 95 درصد بهای بلیت هواپیما به مردم

ایزو وب: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نمود كه تابحال بیش از 95 درصد بهای بلیت هواپیما كه مردم در روزهای شیوع ویروس كرونا مسترد كرده اند به آنها بازگردانده شده است و اظهارنظرهای غیركارشناسی بیش از آن چیزی كه تابحال به صنعت هوانوردی لطمه وارد شده، ضربه می زند.


مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از میان ۱۷ ایرلاین داخلی تابحال ۱۵ شرکت هواپیمایی بهای بلیت پروازهایی را که مردم در روزهای شیوع ویروس کرونا مسترد کرده اند یا کنسل شده است را بازگردانده اند و هیچ بدهی به مردم ندارند.
وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر تابحال بابت مسترد شدن این بلیت ها حدود ۱۷۰ میلیارد تومان به مردم بازگردانده است، اضافه کرد: دو ایرلاین دیگر نیز بخش اعظمی از بهای بلیت پروازهای مسترد شده را به مردم بازگردانده اند او تنها قسمتی از پروازهای خارجی باقی مانده که الان در حال اقدام برای برگرداندن پول مشتریان هستند اما نباید با طرح اظهارات غیرکارشناسی بیش از آن چیزی که تا امروز شیوع ویروس کرونا به همه ایرانی های دنیا لطمه زده، ضربه وارد نماییم.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اعلان اینکه بیش از ۱۷ هزار هواپیما در دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا زمین گیر شده اند، اظهار داشت: خیلی از شرکت های هواپیمایی در دنیا در مرز ورشکستگی قرار دارند و دولت های آنها از این ایرلاین ها حمایت های مناسبی کرده و می کنند تا ورشکست نشوند و امیدواریم دولت ما نیز با اندیشیدن تمهیدات مناسب مانع این اتفاق در ایران شود.
وی اعلام نمود: اخیراً از طرف وزیر راه و شهرسازی اعلام گردید که 2400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۱۲ درصد برای ایرلاین های داخلی در نظر گرفته شده و تخصیص یافته است تا این شرکت های هواپیمایی بتوانند مجدداً روی پای خود بایستند اما تابحال هیچ مبلغی به ایرلاین ها پرداخت نشده و امیدواریم هر چه سریعتر این اتفاق بیفتد تا شاهد ورشکستگی شرکت های هواپیمایی داخلی نباشیم.
سامانی با اشاره به ادعای بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین های ایرانی به مسافران بابت کنسل شدن بلیت هواپیما در روزهای انتشار ویروس کرونا، اشاره کرد: به هیچ وجه این ادعا حقیقت ندارد و طرح چنین مباحثی تنها به صنعت هوانوردی کشور که در این ماه ها با زیان هنگفتی روبه رو شده، لطمه وارد میکند و نشان دهنده بی توجهی به این بحران جهانی است. چونکه حجم هزینه هایی که بابت مستند شدن این بلیتها پرداخت می کند، بسیار بیشتر از ورودی هایش است.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، قبل از این حرمت الله رفیعی - دبیر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری - گفته بود که ایرلاین های داخلی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی به مردم بابت استرداد بلیت پروازهای کنسل شده در روزهای شیوع ویروس کرونا را دارند که البته روز گذشته رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - این ادعا را تکذیب نمود.
منبع:

1399/02/12
23:41:00
5.0 / 5
2167
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web