انصراف خریداران آمریكایی از دریافت هفت محموله سعودی

انصراف خریداران آمریكایی از دریافت هفت محموله سعودی

به گزارش ایزو وب خریداران آمریكایی نفت عربستان سعودی درپی افزایش هزینه های حمل، تحویل حداقل هفت ابرنفتكشی كه در آوریل بارگیری كرده بودند را لغو كردند.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، این اقدام نشان داده است که با وجود افت شدید قیمت نفت به پایین ۱۶ دلار در هر بشکه در ماه میلادی جاری که پایین ترین قیمت قرن معاصر است، به علت افت تقاضا در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا، خریداران شتابی برای دریافت نفت اضافی ندارند.

عربستان سعودی در مارس بعد از انحلال پیمان نفتی اوپک پلاس، قیمت فروش رسمی نفت خود برای آوریل را به میزان قابل ملاحظه ای کم کرد و اعلام نمود که صادراتش را زیاد می کند.

اما نرخ کرایه نفتکشها صعود کرده و عربستان سعودی به خریداران اعلام نموده که به علت شرایط فوق العاده ای که در بازار حمل نفت بوجود آمده است، پرداخت جبرانی برای هزینه های حمل محموله را کاهش خواهد داد.

نرخ کرایه کشتیها در سرتاسر جهان بعد از اقدام عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان خاورمیانه در افزایش تولید بعد از انحلال پیمان نفتی اوپک پلاس و نیاز آنها به کشتیهای بیشتر برای تحویل نفت جهش سرسام آوری پیدا کرد.

یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: این امر اقتصادی بودن واردات نفت بیشتر را از بین برد و پالایشگاههای آمریکایی از دریافت محموله حداقل هفت ابرنفتکش منصرف شدند.

حتی با وجود لغو چندین محموله، نفت عربستان که در آوریل به مقصد آمریکا بارگیری شده، همچنان افزایش نشان داده است. انتظار می رود صادرات نفت عربستان سعودی به تمامی مقصدها در آوریل افزایش پیدا کند.

تغییر در شرایط فروش احیانا سبب خواهد شد خریداران در سرتاسر جهان به لغو محموله های نفت آوریل اقدام نمایند چونکه آنها انتظار متحمل شدن هزینه های کامل حمل را نداشتند.

عراق که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک است هم به مشتریانش اطلاع داده است که نمی تواند افزایش هزینه های حمل نفت را جبران کند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک و متحدانش معروف به اوپک پلاس در اوایل آوریل با پیمان جدیدی برای کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز نفت از اول ماه مه به مدت دو ماه موافقت کردند.
1399/02/11
20:59:00
5.0 / 5
1765
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web