از سوی عادل آذر؛

واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای تكذیب شد

واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای تكذیب شد

به گزارش ایزو وب رئیس دیوان محاسبات با تكذیب واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای، اظهار داشت: با این وجود ۷.۲ میلیارد دلار كالای غیر ضروری با ارز نیمایی وارد شده است.به گزارش ایزو وب به نقل از خانه ملت، عادل آذر با اشاره به راه هایی برای تغییر در نحوه تخصیص ارز یارانه ای در بودجه سال ۹۹ به منظور پیشگیری از بروز مشكلاتی همچون سال های گذشته اظهار داشت: بهترین روش آن است كه در مكانیزم های پرداخت ارز، ثبت سفارش ها، بخشنامه ها، آیین نامه ها و … تجدید نظر جدی صورت گیرد.
وی افزود: همینطور نظاماتی مانند بانكهای اطلاعاتی، گمركی، بانك مركزی، وزارت صمت و … كه به صورت جزیره ای كارهای خویش را انجام می دهند را به صورت یكپارچه درآورده و شفاف نماییم.
عادل آذر با تاكید بر اینكه اطلاعات ثبت سفارش و مكانیزم پرداخت ها مبحث محرمانه ای نیستند، خاطرنشان كرد: هر ایرانی باید بداند كه به صورت مثال چه میزان كشمش، چای، خوراك دام و … ثبت سفارش شده و چه اندازه به كشور وارد شده است ازاین رو باید پرسید، كدام قسمت این اطلاعات محرمانه است كه دولت آنرا اعلام نمی نماید.
واردات غذای سگ و گربه با ارز نیمایی؟
رئیس دیوان محاسبات مجلس اضافه كرد: شفافیت در روند عرضه ارز یارانه ای تا واردات كالا می تواند، مانع بروز خیلی از ابهامات و مشكلات پیش آمده در بحث تخصیص ارز باشد.
وی همینطور ضمن تكذیب برخی خبرها درباره اینكه با ارز یارانه ای غذای سگ و گربه به كشور وارد شده است، اظهار نمود: چنین موضوعی را تأیید نمی كنم؛ تنها با ۷.۲ میلیارد دلار ارز نیمایی كالاهایی كه مشابه داخلی داشته و غیرضروری بوده اند به كشور وارد شده و ارز یارانه ای نبوده است.
امسال بر نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز یارانه ای نظارت می كنیم
عادل آذر ضمن تاكید بر روند نظارت هرچه بیشتر دیوان محاسبات بر نحوه تخصیص ارز یارانه ای در سال ۹۹ اظهار داشت: خوشبختانه در نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز یارانه ای در قانون بودجه سال ۹۹ سازوكار خوبی پیشبینی شده است كه بخش نظارتی آنرا تقویت كرده است.
رئیس دیوان محاسبات مجلس تصریح كرد: نمی گوییم میزان تخلفات در سال ۹۹ در بحث ارز یارانه ای صفر می شود اما با این فضایی كه پس از عرضه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ در جامعه بوجود آمده مسلماً بزرگترین دستاوردمان بهبود ساز و كار ثبت سفارش و تخصیص ارز و واردات كالا خواهد بود.
وی اظهار نمود: اینگونه میزان تخلفات كمتر می شود و ما بسیار به این مورد امیدوار هستیم و سازوكاری كه در قانون بودجه سال ۹۹ پیشبینی شده شرایط خیلی بهتری را ایجاد خواهد نمود.

1399/02/04
19:47:49
5.0 / 5
2387
تگهای خبر: بانك , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web