خودرو های برقی ۷۵ درصد بازار نروژ را تصاحب كردند

خودرو های برقی ۷۵ درصد بازار نروژ را تصاحب كردند

به گزارش ایزو وب بالغ بر ۷۵ درصد از خودرو های فروخته شده در بازار نروژ در اولین ماه سالجاری میلادی برقی بوده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش روزافزون وسایل نقلیه برقی و استقبال بی نظیر از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست، به نظر می آید كه مشتریان و شهروندان در بعضی كشورهای اروپایی علاقه و تمایل بسیار بیشتری به خریداری و استفاده از خودرو های برقی و هیبریدی و پلاگین هیبریدی از خود نشان داده اند. یكی از این كشورها بدون شك نروژ بوده است كه طبق آمارهای انتشار یافته تاكنون، پایتخت و كانون اصلی فروش و استقبال از خودرو های برقی پاك و دوستدار محیط زیست به حساب می آید.
حالا بر مبنای گزارشی كه در وبسایت cleantechnica آمده است، میزان فروش خودرو های برقی كه شامل خودرو های تمام الكتریكی و پلاگین هیبریدی می شود، در بازار نروژ در اولین ماه از سالجاری میلادی مارس ۲۰۲۰، با ثبت ۷۵.۲ درصد تمامی ركوردهای قبلی را هم شكست و پشت سر گذاشته است.
طبق نمودار زیر، در این میان خودرو های هیبریدی هم در بازار این كشور سهمی ۷۱.۱ درصدی را به خود اختصاص داده اند.
خودرو های بنزینی و دیزلی هم به ترتیب سهمی ۷.۷ و ۱۰ درصدی را در بازار نروژ در این بازه زمانی به نام خود ثبت كرده اند.


با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال از خودرو های برقی و الكتریكی خیلی از شركت های خودرو سازی در جهان تصمیم گرفته اند كه به تولید و توسعه خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست بپردازند و بدین ترتیب نظر و توجه خیلی عظیمی از مشتریان خویش را در بازارهای جهانی جلب كنند. در این میان به نظر می آید بعضی از كشورها بیش تر از سایر مناطق جهان از خودرو های برقی استقبال كرده اند كه همچون آنها می توان به كشورهای شمال اروپا و منطقه اسكاندیناوی همچون نروژ، سوئد، دانمارك و فنلاند اشاره نمود.
نروژ بعنوان یك كشور سرسبز و كم جمعیت در شمال قاره اروپا و منطقه اسكاندیناوی یكی از پیشگامان محافظت از محیط زیست و كاهش انتشار میزان آلاینده ها به جو زمین است كه در جهت این هدف اقدامات بسیاری برای كاهش استقبال از خودرو های آلاینده بنزینی و دیزلی و افزایش محبوبیت استفاده از خودرو های پاك برقی و الكتریكی انجام داده كه در نهایت سبب شده خریداری و استفاده از وسایل نقلیه مذكور در این كشور با رشد قابل توجهی مواجه شود كه در نوع خود در جهان بی سابقه و بی نظیر بوده است.
مقامات و مسؤلان این كشور بارها اعلام نموده اند كه با هدف به صفر رساندن خریداری خودرو های بنزینی و دیزلی آلاینده و همینطور كاهش انتشار گازهای گلخانه ای به جو زمین، قصد دارند به توسعه و ساخت زودهنگام زیرساخت های لازم جهت استفاده بهینه و آسان از خودرو های برقی بپردازند كه همچون مهم ترین آنها می توان به راه اندازی ایستگاه های شارژ در فواصل كم در تمامی خیابان ها و جاده های سراسر این كشور اشاره نمود.
پیش تر شهر اسلو پایتخت نروژ لقب پایتخت خودرو های الكتریكی در جهان را به نام خود ثبت كرده بود.1399/01/15
20:52:52
5.0 / 5
2278
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web