كرونا سفرهای دریایی را متوقف كرد

كرونا سفرهای دریایی را متوقف كرد

به گزارش ایزو وب معاون مدیركل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از توقف سفرهای دریایی در روزهای نوروز و ادامه داشتن آن تا 20 فروردین ماه آگاهی داد و اظهار داشت: همه سفرهای دریایی داخلی تنها برای بومی های منطقه مجاز است و تا زمانی كه ستاد مقابله با كرونا اعلام نماید این ممنوعیت ادامه خواهد داشت.


حسین عباس نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در طول تعطیلات نوروزی سفرهای دریایی به دستور ستاد مقابله با كرونا تنها مختص بومی های منطقه بود و همه الزامات و پروتكل های بهداشتی همچون غربالگری آنها ضد عفونی شناور و سطوح تماس و دادن ماست و دیگر لوازم بهداشتی انجام شد.
وی ادامه داد: برمبنای آخرین ابلاغیه ستاد ملی مقابله با كرونا اعمال ممنوعیت سفرهای دریایی تا 20 فروردین ماه تمدید شده و بنظر می رسد همچنان ادامه داشته باشد.
معاون مدیركل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینكه تنها حدود پنج درصد از سفرهای دریایی مختص بومی های هر منطقه است افزود: سازمان بنادر و دریانوردی سفرهای دریایی را در هر بندری كنترل می كند تا برمبنای ابلاغیه های ستاد ملی مقابله با كرونا دراین زمینه عمل شود. همین طور در بعضی بنادر مانند بندر حقانی سامانه ای طراحی شده كه لزوم سفر را به صورت آنلاین احراز می كند.
عباس نژاد اظهار داشت: تا زمانی كه ستاد ملی مقابله با كرونا به ما اعلام نماید، ممنوعیت سفرهای دریایی بین بنادر و جزایر داخلی ادامه خواهد داشت. ممنوعیت سفرهای دریایی بین المللی نیز برمبنای قوانین ملی و بین المللی و در امتداد جلوگیری از شیوع ویروس كرونا ممنوع شده است.

منبع:

1399/01/15
12:49:46
5.0 / 5
1861
تگهای خبر: آنلاین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web