ثبات نسبی در بازار مواد ضدعفونی كننده

ثبات نسبی در بازار مواد ضدعفونی كننده

ایزو وب: در شرایطی كه در ایام ابتدایی ورود كرونا به ایران، با افزایش قابل توجه تقاضا در بازار مواد ضدعفونی كننده، خیلی از این مواد كمیاب یا نایاب شدند، این بازار در ایام گذشته به ثباتی نسبی رسیده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بعد از ورود كرونا به ایران، ناگهان میلیون ها شهروند ایرانی كه تا قبل از آن تقاضایی برای محصولاتی چون ماسك، الكل طبی یا ژل های ضدعفونی كننده دست نداشتند، به این بازار وارد شدند تا بعد از چند روز عملا تمام این محصولات در بازار نایاب شوند.
با بالا گرفتن نگرانی ها و باقی ماندن تقاضای بی پاسخ در بازار، دولت اعلام نمود كه تمامی واحدهای صنعتی فعال در این عرصه باید با تمام توان، كار خودرا ادامه دهند و بعد از چند هفته این فعالیت موجب كاهش نگرانی ها و افزایش توزیع این كالاها در سطح كشور شده است.
ارزیابی ها نشان میدهد كه بخش زیادی از این محصولات بهداشتی و ضدعفونی كننده بیش از نیاز جاری به بازار تزریق شده و نگرانی مردم برطرف شده است.
از طرف دیگر با افزایش عرضه و موجود بودن كالا در داروخانه ها و سایر فروشگاه های مجاز، میزان خرید مردم نیز كاهش یافته و افراد بیش از نیاز جاری خود خرید نمی كنند.
علی نقیب – عضو اتاق بازرگانی تهران – در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تغییرات به وجود آمده در بازار این محصولات اظهار داشت: همانطور كه قبل از این نیز اعلام نموده بودیم بازار نیاز به چند هفته زمان دارد تا با رسیدن محصولات جدید و توزیع آنها نگرانی ها و برطرف شده و تقاضای موجود پاسخ داده شود.
بگفته وی با كاهش نگرانی ابتدایی به وجود در بین مردم، امروز بازار نظم خوبی گرفته و توزیع این مواد توانسته بخش زیادی از تقاضای موجود در جامعه را پاسخ دهد.
نقیب با اشاره به ظرفیت بالای شركت های ایرانی برای تولید محصولات مورد نیاز مردم، بیان كرد: خیلی از كارخانه هایی كه در سال های اخیر با تمام ظرفیت كار نمی كردند فعال شده اند و با مجوزهای صادرشده، خطوط تولیدی جدیدی نیز كار خودرا آغاز كردند و امیدواریم با تداوم این روند مردم در این عرصه نگرانی نداشته باشند.
منبع:

1399/01/08
23:15:58
5.0 / 5
2295
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web