در پی سقوط قیمت نفت روی می دهد

تاخیر در اجرای ۱۳۱ میلیارد دلار پروژه جدید

تاخیر در اجرای ۱۳۱ میلیارد دلار پروژه جدید

به گزارش ایزو وب شوك دو گانه عرضه و تقاضا در بازار نفت امكان دارد سبب شود شركتهای انرژی پروژه های نفت و گاز به ارزش حداكثر 131 میلیارد دلار را كه قرار بود در سال 2020 تصویب شود، به تاخیر بیاندازند.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، از شركتهای بزرگ گرفته تا بازیگران كوچك در صنعت انرژی همه فشار ناشی از سقوط شدید قیمتهای نفت را حس كرده اند و به دنبال راهی برای عبور سلامت از ركود فعلی هستند و برنامه های خود برای كاهش هزینه سرمایه را اعلام نموده اند.

تحلیل شركت مشاوره ریستاد انرژی نشان داد شركتهای نفت و گاز با سقوط میانگین قیمت نفت برنت به حدود ۳۱ دلار در هر بشكه در سال ۲۰۲۰، ممكنست پروژه هایی كه مقرر است امسال اجرا شوند را به ۶۱ میلیارد دلار كاهش دهند. ریستاد انرژی قبل از این ارزش سرمایه گذاری نفت و گاز در سال میلادی جاری را ۱۹۰ میلیارد دلار پیش بینی كرده بود.

طبق گزارش ریستاد انرژی، باتوجه به این كه سناریوی میانگین ۳۰ دلاری قیمت نفت قوی به نظر می آید، از ۶۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری نفت و گاز كه انتظار می رود امسال تصویب شوند، نیمی در خشكی و نیمی دیگر در دریا خواهد بود.

اودون مارتینسن، مدیر تحقیقات سرویس انرژی ریستاد انرژی در این زمینه اظهار داشت: بازیگران بالادستی باید نگاه دقیقی به سطح هزینه و برنامه های سرمایه گذاری خود بیاندازند تا تبعات مالی قیمتهای پایینتر و تقاضای كمتر را تعدیل كنند. شركتها حالا كاهش هزینه سرمایه سالانه برای سال ۲۰۲۰ را آغاز نموده اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، از میان پروژه های بزرگی كه انتظار می رود امسال تایید نهایی را برای سرمایه گذاری دریافت نمایند، پروژه فراساحلی گریتر لیزای شركت اكسون موبیل در گویان است. اما در آمریكای شمالی پروژه های نفتی چند میلیارد دلاری به سبب افت قیمت نفت، ممكنست در بخش فراساحلی با تاخیرهای موقتی روبرو شوند و در بخش خشكی، شركتها احیانا ترجیح می دهند قبل از تصمیم گیری برای اجرای پروژه های جدید، دست نگه دارند تا اوضاع تثبیت شود.
1399/01/06
12:23:08
5.0 / 5
2908
تگهای خبر: بازار , سرویس , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web