اعتراف رئیس بانك مركزی آمریكا به قربانی شدن اقتصاد در مقابل كرونا

اعتراف رئیس بانك مركزی آمریكا به قربانی شدن اقتصاد در مقابل كرونا

ایزو وب: جروم پاول گفت رشد اقتصادی آمریكا منفی خواهد شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از اسوشیتدپرس، رئیس بانك مركزی آمریكا كه بعد از اقدام بی سابقه این بانك در كاهش یك درصدی نرخ بهره بمنظور پشتیبانی از اقتصاد آمریكا در یك كنفرانس مطبوعاتی حضور یافته بود با ابراز نگرانی از نتایج كاهش مخارج مصرف كننده كه بار اصلی رشد اقتصادی آمریكا را بر دوش می كشد اظهار داشت: ممنوعیت تجمعات، تعطیلی كسب و كارها، لغو پروازها و رویدادهای مختلف و تعطیلی امور روزمره، برای اقتصاد اصلا خبر خوبی نخواهد بود.
وی با ابراز اطمینان از مهار این ویروس و بازگشت به زندگی عادی در آینده ای نزدیك آگهی داد مردم برای اختتام زنجیره انتقال بیماری باید همكاری كنند. پاول پشتیبانی از بازارهای مالی و اقتصاد را وظیفه سیاست گذاران پولی در مقطع فعلی دانست و از دولت و كنگره آمریكا برای در نظر گرفتن معافیت موقت مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی لطمه دیده از كرونا ویروس تشكر كرد.
رئیس فدرال رزرو با اشاره به در پیش بودن روزهای سخت برای اقتصاد آمریكا پیش بینی نمود كه اقتصاد این كشور در سه ماهه دوم امسال كوچك شود كه در صورت تحقق، اولین بار در طول ریاست جمهوری ترامپ رشد اقتصادی آمریكا منفی خواهد شد.
بانك مركزی آمریكا در نظر دارد ۷۰۰ میلیارد دلار نقدینگی را برای مقابله با نتایج اقتصادی كووید-۱۹ به بازارهای این كشور تزریق كند كه بار اصلی این اقدام بر دوش دفتر منطقه ای نیویورك خواهد بود كه مقرر است ۱۲۰ میلیارد دلار نقدینگی طی دو مرحله به بازارها تزریق كند.
پاول با تاكید بر لزوم بازگرداندن آرامش به بازارها اظهار داشت: كاملا نیرومند و موثر در بازار حضور خواهیم یافت و (از آن ها) حمایت خواهیم كرد.
حالا آمریكا نیز به جمع كشورهایی می پیوندد كه نرخ بهره صفر یا منفی دارند. قبل از این در ژاپن، سوئیس، استرالیا و منطقه یورو این سیاست اعمال شده بود. تابحال ۶۸ نفر در آمریكا بر اثر مبتلاشدن به كووید-۱۹ جان خودرا از دست داده اند.
منبع:

1398/12/26
14:19:48
5.0 / 5
1848
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web