سخنگوی گمرك ایران :

صادرات ماسك، از 21 بهمن ممنوع اعلام گردید

صادرات ماسك، از 21 بهمن ممنوع اعلام گردید

به گزارش ایزو وب سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: یك روز بعد از مصوبه كارگروه تنظیم بازار و به منظور تأمین نیازهای كشور در ۲۱ بهمن ماه طی نامه ای ممنوعیت صادرات ماسك های تنفسی به گمركات اجرایی ابلاغ گردید.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، سیدروح اله لطیفی در مورد زمان ممنوعیت ماسك های تنفسی اضافه كرد: بر مبنای ماده پنج صورتجلسه شماره ۷۷ مورخ بیستم بهمن ماه در خصوص پیشگیری از اپیدمی بیماری های تنفسی و نیازكشور به ماسك های پزشكی تنفسی، صادرات ماسك های تنفسی تا اطلاع ثانوی ممنوع گردید.
سخنگوی گمرك در ادامه اظهار داشت: بر همین مبنا گمرك ایران هم در اجرای این صورتجلسه و نامه دریافتی از دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، مبحث ممنوعیت صدور انواع ماسك های پزشكی و تنفسی را در تاریخ ۲۱ بهمن ماه به كلیه گمركات اجرایی در نامه شماره ۱۵۰۴۴۰۷/۹۸ ابلاغ نمود.
لطیفی در مورد ممنوعیت صادرات مواداولیه تولید ماسك های پزشكی هم اعلام نمود: با شیوع بیماری كرونا و با تصمیم كارگروه تنظیم بازار، در بند۱-۱۶ صورتجلسه شماره ۷۹ این كارگروه، صادرات مواد اولیه تولید ماسك های پزشكی هم ازهفتم اسفندماه طی نامه ای از جانب دفتر صادرات گمرك ایران به گمركات اجرایی ممنوع اعلام گردید.
وی ادامه داد: در همین راستا چندین اظهارنامه صادراتی كه قبلا برای صادرات این كالا اقدام شده بود پیش از خروج ماسك ها و مواد اولیه تولید ماسك باطل شد و كالاها برای توزیع و تولید به داخل بازگشت داده شد.
سخنگوی گمرك در انتها تصریح كرد: گمرك از ابتدا با عنایت به شرایط خاص كشور تمام اقدامات لازم را برای ممانعت از صادرات ماسك های پزشكی در دستور كار خود قرار داد.1398/12/12
19:13:10
5.0 / 5
2193
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web