سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام كرد

عرضه گسترده شوینده ها و ژل های ضدعفونی كننده با نرخ مصوب

عرضه گسترده شوینده ها و ژل های ضدعفونی كننده با نرخ مصوب

به گزارش ایزو وب سخنگوی ستاد تنظیم بازار از عرضه گسترده مواد شوینده، بهداشتی و ژل ضدعفونی كننده با نرخ مصوب در ایستگاه های مترو، میادین میوه و تره بار و كانكس های ویژه توزیع این محصولات در میادین اصلی و نقاط مختلف شهر اظهار داشت: عرضه فوق العاده كالاهای اساسی در میادین میوه و تره بار، فروشگاههای زنجیره ای و شبكه های منتخب توزیع، شروع شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، محمدرضا كلامی از برگزاری جلسات روزانه ستاد تنظیم بازار به منظور رصد و پایش و تأمین بموقع كالاهای اساسی در روزهای پایانی سال اطلاع داد و اظهار داشت: طبق تصمیمات روزانه كارگروه تنظیم بازار كشور و كمیته های رصد و پایش كه ذیل كارگروه تشكیل شده، مقرر گردید با عنایت به تأمین خیلی خوب ارز كالاهای اساسی، ترخیص این كالاها مانند روغن خام، برنج، ذرت و شكر بدون هیچ گونه محدودیت و یا مجوزی از جانب گمرك ایران اقدام گردد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: بر مبنای بررسی وضعیت تولید و تأمین كالاهای مهم و ضروری كشور باید به این نكته توجه داشت در كشوری كه اندازه بازار آن ۴۰۰ میلیارد دلار است، ضریب وابستگی به حدود ۴۰ میلیارد دلار یعنی معادل ۱۰ درصد می رسد به صورتی كه باوجود اینكه اغلب واحدهای تولیدی كشور در فضای رقابتی تابحال كمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خویش را استفاده می كردند، این امكان برای كشور فراهم است كه میزان تولید و عرضه در این واحدها تا سقف صددرصد افزایش یابد.
وی خاطرنشان كرد: با درخواست و همراهی تمامی واحدهای تولیدی كشور در كالاهای پرمصرف ایام پایانی سال با تصویب ستاد تنظیم بازار و همراهی بخش خصوصی، تولید با سه شیفت كاری به صورت حداكثری در حال انجام می باشد و از بُعد تأمین مواد اولیه هم هیچ گونه مشكلی وجود ندارد.
كلامی با قدردانی از حس مسئولیت و همراهی بخش تولید كشور تصریح كرد: بطور قطع با درایت و هوشمندی طرف تقاضا یعنی مصرف كنندگان، بازار در تعادل كامل خواهد بود، این در شرایطی است كه طبق اختیار محوله از جانب كارگروه تنظیم بازار به دفتر تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت و با توجه به ذخایر مكفی كشور مقرر شده عرضه حداكثری كالاهای اساسی و ضروری به هر میزانی كه استان ها نیاز داشته باشند، در اولویت قرار گیرد.
وی تاكید كرد: طبق تصمیمات امروز كارگروه تنظیم بازار، علاوه بر روند عادی تأمین و توزیع كالاهای اساسی، مقرر گردید سهمیه ویژه ای در روغن، شكر، برنج، گوشت قرمز و مرغ به شبكه های مطمئن و منتخب همچون فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار اختصاص پیدا كند كه این علاوه بر سهمیه های قبلی ابلاغی خواهد بود.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: تاكید دولت بر حفظ آرامش و تأمین بموقع كالاهای اساسی موردنیاز مردم است و این روند استمرار خواهد یافت، ضمن اینكه در جلسه تنظیم بازار عرضه گوشت از محل ذخایر با حداكثر ۱۰ درصد سود در شبكه های توزیع مصوب و ابلاغ گردید به نحوی كه علاوه بر گوشت منجمد وارداتی با نرخ ۴۱۸۰۰ تومان برای مصرف كنندگان، مقرر است گوشت ران با نرخ ۴۴۰۰۰ تومان به صورت حداكثری در شبكه های منتخب همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی توزیع شود.
بنا بر اعلام شاتا كلامی افزود: علاوه بر سهمیه های عادی عرضه شكر، قرار بر این است كه سهمیه ویژه تخصیصی به استان ها به میزان ۳۰ هزار تن شكر برای دو شبكه فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار در بسته بندی های یك كیلوگرمی تخصیص یابد تا با قیمت هر بسته ۵ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه گردد، بنابراین مشكلی از بُعد تأمین كالا در كشور وجود ندارد.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: تقاضای كاذب ناشی از برخی شایعات با شیوع ویروس كرونا با توزیع ویژه تمامی كالاهای اساسی و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم به نرخ مصوب پاسخ داده می شود و توزیع حداكثری كالاها مستمرا ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: طبق اعلام دبیر انجمن صنایع شوینده، واحدهای تولیدی محصولات شوینده مبادرت به تولید به صورت سه شیفت كرده تا بتوان كالاهای پرمصرف همچون مایع دستشویی و ژل ضدعفونی كننده را با نرخ مصوب به طور گسترده توزیع كرد، به نحوی كه مقرر گردید تا عرضه گسترده مایع دستشویی و ژل ضدعفونی كننده دست با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار، ایستگاه های مترو و كانتینرهای سیار در میادین اصلی و سایر نقاط شهر صورت گیرد.
كلامی خاطرنشان كرد: علاوه بر شبكه های رسمی فعلی، عرضه مستقیم در كانكس هایی كه در فضاهای مختلف شهر همچون میادین میوه و تره بار استقرار خواهند یافت، مواد شوینده و ژل ضدعفونی كننده دست به صورت بدون واسطه، مستقیم و با قیمت مصوب توسط واحدهای تولیدی ارائه شود.1398/12/07
16:50:25
5.0 / 5
1925
تگهای خبر: بازار , تولید , سود , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web