اخطار رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به كرونا

اخطار رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به كرونا

به گزارش ایزو وب كریستالینا جیورجیوا از كشورهای جهان خواست تا برای مقابله با كرونا با یكدیگر همكاری كنند.


به گزارش ایزو وب به نقل از رویترز، كریستالینا جیورجیوا كه جهت شركت در همایش امنیتی مونیخ به آلمان سفر كرده است گفت هفته های آینده برای كنترل خسارت های به بار آمده و احتمالی كرونا حیاتی خواهد بود و صندوق بین المللی پول امیدوار است دولت ها و بانكهای مركزی در سطح جهان از راه همكاری با یكدیگر به یك چهارچوب مشترك و واضح برسند.
رئیس صندوق بین المللی پول با اشاره به این كه فكر می كند باید كارهای بیشتری برای مقابله با نتایج اقتصادی كرونا صورت گیرد اظهار داشت: باید روی اقدامات حساب شده و همكاری با یكدیگر فكر نماییم تا جلوی شوك های بیشتر را بگیریم. آیا می توانیم كاری جهانی انجام دهیم؟ آیا قصدی برای تشكیل یك جبهه واحد داریم؟
تابحال ویروس كرونا جان بیشتر از ۱۵۰۰ نفر را گرفته و بیشتر از ۶۳ هزار نفر را مبتلا كرده است. به دنبال ثبت اولین مورد مبتلا شدن به كرونا در مصر، حالا این بیماری در هر پنج قاره جهان گزارش شده است.
جیورجیوا با انتقاد از نهادها و كارشناسانی كه مبادرت به پیشبینی خسارت ناشی از كرونا می كنند گفت به علت كمبود اطلاعات كافی هنوز برای رسیدن به یك برآورد قابل اعتماد زود است و چنین كارهایی تنها سبب هرج و مرج بیشتر می شود. وی ضمن ابراز نگرانی از این كه كرونا سبب شود روند احیای اقتصادی برخی كشورها به تعویق بیافتد هم اضافه كرد: به دقت در حال رصد داده ها هستیم و الان وظیفه ای كه بر عهده داریم این است: دعا نماییم اوضاع به بهترین شكل پیش برود اما خویش را آماده مواجهه با بدترین پیش آمد ها نماییم.
پیشتر هم بانك جهانی از كشورها خواسته بود تا یك همكاری مشترك برای رسیدن به برنامه ای اثربخش در مقابله با كرونا را آغاز كنند. این بانك ضمن اعلام آمادگی بر استفاده از منابع مالی خود در مقابله با ویروس كرونا از همه كشورها خواسته است تا آمادگی خویش را در مقابل شیوع این ویروس بالا ببرند تا از ایجاد یك اپیدمی ویروسی گسترده تر در سطح جهان طی ماه های آینده جلوگیری شود.1398/11/26
15:14:09
5.0 / 5
2563
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web