شركت های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می شوند

شركت های خلاق از حمایت سازمان توسعه تجارت برخوردار می شوند

به گزارش ایزو وب بر مبنای توافق به عمل آمده میان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت، شركت های خلاق می توانند از بسته های حمایتی این سازمان بهره مند شوند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بر اساس این توافق با هدف توسعه صادرات شركت های دانش بنیان و خلاق و بر مبنای اهداف مندرج در«بسته پشتیبانی از توسعه صادرات غیرنفتی»، شركت های خلاق می توانند از مزایای پیشبینی شده منطبق بر شیوه نامه های اجرایی سازمان توسعه تجارت برخوردار شوند.
ثبت علایم تجاری
این بسته حمایتی، مزایای مختلفی را در بر می گیرد. پرداخت كمك هزینه ثبت علایم و نام تجاری كالا و خدمات ایرانی در بازارهای هدف، همچون یكی از مزایای مندرج در این طرح است. بر مبنای شیوه نامه تدوین شده، این هزینه تا ۷۰ درصد سقف هزینه های ثبت علایم تجاری، قابل پرداخت می باشد.
اعزام هیئت تجاری
همینطور هیئت های تجاری اعزام شده از جانب شركت های خلاق می توانند بر طبق این طرح، كمك هزینه سفر دریافت نمایند.
این كمك هزینه برای كشورهای همسایه تا سقف ۶۰ میلیون ریال، كشورهای آسیایی تا سقف ۷۰ میلیون ریال و برای كشورهای قاره آفریقا، امریكا و اقیانوسیه تا سقف ۸۰ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد.
هزینه تبلیغات
پرداخت كمك هزینه حضور در نمایشگاه های بین المللی معتبر خارج از كشور و نمایشگاه های اختصاصی در بازارهای هدف و پرداخت كمك هزینه تبلیغات، بازاریابی، اطلاع رسانی، مشاوره، آموزش و فرهنگ سازی در حوزه صادرات، بخش دیگری از حمایت هایی است كه در این بسته پیشبینی شده است.
كمك هزینه خرید محصولات اعتباری
همینطور بر طبق این تفاهم نامه، كمك هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت نامه و بیمه نامه های اعتبار صادراتی و كمك هزینه پذیرش هیات های تجاری و سرمایه گذاری پرداخت می شود.
یارانه تسهیلات بانكی
علاوه بر این، یارانه تسهیلات بانكی در حوزه اعتبار صادراتی هم شامل مزایایی است كه بر طبق این طرح به شركت های خلاق تعلق می گیرد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، علاقه مندان می توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر به سایت برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق به نشانی http: //ircreative.isti.ir/ رجوع كنند.1398/11/24
01:38:06
5.0 / 5
2535
تگهای خبر: آموزش , بازار , بانك , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web