استاندار سمنان:

استان سمنان مستعد توسعه انرژی های پاك

استان سمنان مستعد توسعه انرژی های پاك

به گزارش ایزو وب ایسنا/سمنان استاندار سمنان از استان سمنان بعنوان یكی از مستعدترین استان ها برای توسعه نیروگاه های خورشیدی نام برد و اظهار داشت: وجود ۳۲۰ روز آفتابی در طول سال، زمینه ای مساعد برای توسعه ی تولید انرژی های پاك و سبز در استان سمنان فراهم نموده است.


علیرضا آشناگر در حاشیه بازدید از طرح ساخت نیروگاه ده مگاواتی پاسارگاد دامغان در ششمین روز از دهه فجر اظهار نمود: استان سمنان در عرصه تولید انرژی های پاك و سبز و خصوصا انرژی خورشیدی و بادی از ظرفیت بالقوه بسیار بالایی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به ساخت نیروگاه 10 مگاواتی پاسارگاد دامغان در حوزه روستایی وركیان، توسعه انرژی های پاك را از اولویت های این استان خواند و اضافه كرد: شهرستان دامغان هم از نظر انرژی خورشیدی و هم انرژی بادی از توان و ظرفیت بالایی برخوردار می باشد.
آشناگر به تعیین چند اولویت در این استان اشاره نمود و اظهار داشت: توسعه كشت های گلخانه ای و تولید انرژی پاك و سبز جزء اولویت های هشتگانه توسعه ی استان سمنان است.
آشناگر با اشاره به آغاز اجرای چندین طرح راه اندازی نیروگاه خورشیدی تصریح كرد: با اقدامات اخیر انجام شده بزودی شاهد به ثمررسیدن تلاش ها و تولید انرژی از این طرح ها خواهیم بود.
استاندار سمنان با قدردانی از تلاش مهندسان و كارشناسان ایجاد نیروگاه خورشیدی دامغان ابراز امیدواری كرد كه اقدامات انجام شده باعث رشد و شكوفایی بیشتر از پیش شهرستان دامغان شود.
وی به غنای بالای معدنی در استان پرداخت و خاطرنشان كرد: استان سمنان دارای ظرفیت های بسیار فراوان همچون معادن بسیار غنی است كه برای توسعه و پیشرفت این استان بسیار بارزش و موثر است.
استاندار سمنان، خام فروشی معادن را معضلی بزرگ در استان ارزیابی و تصریح كرد: فرآوری معادن باعث اشتغال زایی و ثروت آفرینی فراوان می شود و لازم است صاحبان صنعت و معدن كاران استان به این سمت و سو حركت كنند.
وی اظهار داشت: از بدو فعالیت دولت تدبیر و امید تلاشهای خوبی هم در بخش صنعت و هم در بخش كشاورزی و... در استان سمنان به انجام رسیده است كه نشان از اهتمام مجموعه ی دولت به رشد و توسعه در این منطقه از كشور عزیزمان دارد.1398/11/17
14:51:06
5.0 / 5
2610
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web