در نشستی با حضور وزیر نفت مطرح شد

ارزآوری یك و نیم میلیارد دلاری حلال های هیدروكربنی

ارزآوری یك و نیم میلیارد دلاری حلال های هیدروكربنی

ایزو وب: در نشست وزیر نفت با اعضای انجمن تولیدكنندگان حلّال های هیدروكربنی بر ارزآور بودن صادرات این محصولات تاكید شد.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت نفت، بیژن نامدار زنگنه برای شنیدن و بررسی مشكلات انجمن تولیدكنندگان حلال های هیدروكربنی سه شنبه، هشتم بهمن ماه در ساختمان مركزی وزارت نفت با آنها دیدار نمود.
اعضای انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان حلّال های هیدروكربنی كه زیر نظر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران است در این جلسه مشكلات خودرا با محوریت سلیقه ای عمل كردن در گمرك، مشكلات با كارگروه استانداردسازی، قاچاق فرآورده های نفتی و كاهش توانمندی این شركت ها برای صادرات عنوان كردند.
وزیر نفت نیز بعد از استماع سخنان نمایندگان این انجمن، مشكلات آنها را با معاونان خود در شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و معاونت برنامه ریزی وزارت نفت با حضور نمایندگان این تشكل به بحث گذاشت.
وی اشاره كرد: ارائه چاره باید تنها باتوجه به مقابله حداكثری با قاچاق، شناسایی زنجیره معاملات در داخل كشور، ارائه چاره آسان برای تطابق مواد صادراتی با مواد اولیه و استفاده از سامانه ثامن صورت گیرد.
قرار شد باتوجه به پیچیدگی های موضوع، دخیل بودن دیگر دستگاه ها و اهمیت مبارزه با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی بررسی های تكمیلی در وزارت نفت با همكاری دیگر دستگاه های متولی انجام و چاره اجرایی حل مشكلات این شركت ها ارائه شود.
اعضای انجمن تولیدكنندگان حلّال های هیدروكربنی در ابتدای این جلسه با ارائه آماری نقش این انجمن را در تامین ارز حاصل از صادرات فرآورده های نفتی یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۹۶ برای كشور عنوان نمود كه این رقم به سبب مشكلات مطرح شده با كاهش همراه شده است.
انجمن تولیدكنندگان حلّال های هیدروكربنی همین طور آمادگی خودرا برای همراهی با سیاست های دولت و كمك به آن در شرایط سخت تحریم اعلام نمود.


منبع:

1398/11/09
20:01:32
5.0 / 5
2792
تگهای خبر: تولید , شركت , صادرات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web