بالاخره قطار سریع السیر در دلیجان توقف می كند؟

بالاخره قطار سریع السیر در دلیجان توقف می كند؟

ایزو وب: ایسنا/مركزی ایجاد ایستگاه راه آهن برای استفاده از قطار سریع السیر تهران اصفهان در دلیجان از مطالباتی است كه چندی است مطرح است و رئیس شورای شهر دلیجان معتقد می باشد كه بهره مندی از این پروژه ملی، می تواند مزیت هایی برای این شهرستان و البته استان مركزی داشته باشد، مطالبه ای كه همچنان بی پاسخ مانده است.


سیدرضا جلالی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: حدود 12 سال پیش پروژه قطار سریع السیر تهران اصفهان استارت خورده كه از همان زمان پیگیری های زیادی از جانب نمایندگان استان مركزی برای عبور این قطار از دلیجان صورت گرفت، البته در ابتدا قرار بر عبور این قطار از شهر كاشان بود كه بعد مسیر آن به دلیجان تغییر نمود.
وی ادامه داد: بعد از گذشت چند سال و بدنبال پیگیری های انجام شده، عنوان شد كه بنا بگفته وزیر راه و شهرسازی به جهت سریع السیر بودن قطار، توجیه ایجاد ایستگاه در دلیجان برای این قطار وجود ندارد، كه بر این اساس، پس ایجاد دو ایستگاه در تهران و یك ایستگاه در قم هم توجیه نخواهد داشت، اما بنظر می رسد این گونه عملكرد به صورتی سلیقه ای است.
رئیس شورای شهر دلیجان اشاره كرد: در این پروژه ملی، سه استان تهران، قم و اصفهان منتفع می شوند پس انتظار می رود استان مركزی نیز با هاب جمعیتی موجود بتواند از این امتیاز و پروژه ملی بهره ببرد.
جلالی بیان كرد: برخی مسائل همچون عبور مسیر خطوط لوله سراسری از نزدیكی حاشیه شهر دلیجان سبب ایجاد محدودیت هایی برای این شهر شده و وجود چنین محدودیت هایی در آینده دلیجان را از رشد و توسعه دور می كند، اما بهره مندی از این ایستگاه قطار می تواند مزیت ها و امتیازاتی برای دلیجان به همراه داشته باشد.
وی افزود: روسای شورا و اعضای شورای شهرهای استان مركزی چندین درخواست با امضای مشترك برای مطالبه این ایستگاه امضا كرده اند. از استاندار و مجمع نمایندگان هم پیگیر مطالبه خود شده اند، اما متاسفانه در آخرین جلسه ای كه با حضور استاندار برگزار شد، وی عنوان نمود همچنان وزیر راه و شهرسازی مصرانه با به این مساله مخالفت می كنند.
رئیس شورای شهر دلیجان افزود: این مساله یك مطالبه استانی و مردمی است و نباید استان مركزی از منافع ملی این طرح بی نصیب باشد و باید حداقل ها را داشته باشد، برخی شهرهای استان مركزی چند وقتی یكبار تقاضای جدا شدن از استان را دارند و یكی از دلیلهای این امر كم توجهی هایی است كه نسبت به استان می شود.
جلالی اشاره كرد: مسیر ریل راه آهن در دلیجان طراحی و به وجود آمده اما از ایجاد ایستگاه ممانعت می شود، البته این ایستگاه تنها برای این قطار سریع السیر طراحی شده و امكان استفاده دیگر برای سایر قطارها وجود ندارد.
وی در نهایت خواهان پیگیری این مهم بعنوان یك مطالبه جدی مردمی توسط مسئولان استانی و نمایندگان استان شد.
منبع:

1398/11/06
21:57:30
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: آینده , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web