نظام مالی - پرداختی به سبب فشارهای خارجی حالت عادی ندارد

نظام مالی - پرداختی به سبب فشارهای خارجی حالت عادی ندارد

به گزارش ایزو وب ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به اینكه نظام مالی - پرداختی در كشور به سبب فشارهای خارجی حالت عادی ندارد اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی در هر مقامی حق دستور مغایر با قانون به كاركنان و زیرمجموعه های خود ندارند.


حشمت الله عسگری در نشست بررسی مشكلات مالی عاملان ذی حساب فرمانداری های استان سمنان در سالن غدیر استانداری اظهار نمود: مسئولیت همكاران عاملان ذی حساب در فرمانداری ها بسیار برجسته است و كوشش های این افراد به سبب مشكلات اقتصادی در این شرایط قابل توجه است.
وی ضمن تقدیر از همراهی های عاملان ذی حساب در فرمانداری های استان اشاره كرد: بخش عمده ای از برنامه های مالی در فرمانداری ها بر دوش عاملان ذی حساب است.
وی افزود: عملكرد نهادهای پرداختی دو دهه گذشته در كشور مطلوب نبوده است و قوانین مختلف و فاصله افتادن بین اعتبار مصوب، تخصیص و نقدینگی همچون دلیلهای ناهماهنگی در نظام پرداختی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان اشاره كرد: وجود كاركنان حرفه ای بعنوان عاملان ذی حساب در ارتقاء جایگاه اداری در استانداری و فرمانداری های استان بسیار مطلوب است و در سال های گذشته طرح های ذی حسابی به خوبی اجرا شده است.
عسگری اشاره كرد: هنر عاملان ذی حساب هماهنگی بین هزینه ها و درآمدها است و هیچ مسئولی در هر مقامی كه باشد حق دستور مغایر با قانون را ندارد
عسگری افزود: عاملان ذی حساب بعنوان مشاور رئیس دستگاه محسوب می شوند و این افراد با شناخت دقیق از قوانین، بیان دغدغه ها و رفع چالش ها می توان رویه های مالی جدید را اصلاح كرد.
عسگری اشاره كرد: نظام مالی و پرداختی كشور در زمان حاضر در كشور حالت عادی ندارد كه این امر از فشارهای خارجی و تحریم ها نشات می گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان اظهار داشت: منابع مالی دولت چندان ثبات ندارد كه این امر از دلیلهای مختلف نشات می گیرد و عاملان ذی حساب باید شناخت كامل داشته باشند و با فرمانداران در ارتباط با هزینه كردها مباحثی در آینده مطرح می شود.
وی افزود: وضعیت خودرو های سواری در فرمانداری های استان چندان مطلوب نمی باشد و باید با فروش خودرو های تخریبی برای نوسازی ناوگان نقلیه اقدام گردد.
منبع:

1398/10/05
15:09:06
5.0 / 5
1722
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web