سهم سرمایه در گردش از تسهیلات بانكی چقدر است؟

سهم سرمایه در گردش از تسهیلات بانكی چقدر است؟

به گزارش ایزو وب در هفت ماهه اول امسال مجموعا ۴۴۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانك ها و موسسات اعتباری به بخش های كشاورزی، صنعت-معدن، مسكن-ساختمان، بازرگانی، خدمات و بخش های متفرقه پرداخت شده كه ۵۳.۸ درصد معادل ۲۴۱ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش های مختلف شده است كه بیشترین سهم از این تسهیلات را هم به خود مختص كرده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، طبق جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بخش صنعت-معدن در این مدت ۱۳۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانك ها و موسسات اعتباری دریافت نمودند كه ۷۲.۴ درصد معادل ۹۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از آن به تامین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.
بخش بازرگانی هم در هفت ماهه اول امسال ۸۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت كرده كه ۳۸.۶ درصد از آن صرف تامین سرمایه در گردش شده است.
در بخش كشاورزی و خدمات هم در این مدت به ترتیب ۲۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و ۷۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به تامین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است كه به ترتیب ۶۱.۶ و ۴۹.۷ درصد از تسهیلات داده شده به این بخش ها را شامل می شود.
در بخش مسكن هم هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات بانكی به تامین سرمایه در گردش تخصیص داده شده كه این مبلغ معادل ۲۵.۴ درصد از كل تسهیلات ۳۳ هزار میلیارد تومانی است كه به این بخش پرداخت شده است.
در این میان سهم "خرید كالای شخصی"، "ایجاد" و "توسعه" از كل تسهیلات پرداخت شده به بخش های مختلف به ترتیب ۱۲.۶، ۱۱ و ۱۰.۲ درصد است.
همینطور بخش "تعمیر" كه ۲.۹ از تسهیلات بانكی را دریافت كرده، كمترین سهم از این تسهیلات را به خود مختص كرده است.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در سال های اخیر بارها اعلام شده كه كمبود سرمایه در گردش یكی از مهم ترین مشكلات واحدهای تولیدی است.

1398/10/01
11:03:02
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: بانك , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web