یك مقام مسئول اعلام كرد

اجرای طرح پایش محصولات كشاورزی در 7 استان

اجرای طرح پایش محصولات كشاورزی در 7 استان

به گزارش ایزو وب رئیس مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد اظهار داشت: بعد از اتمام طرح پایلوت سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده ازتصاویر ماهواره ای در سه استان، این طرح در ۴ استان دیگر هم اجرایی می شود.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، كریم احمدی صومعه رئیس مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد كشاورزی در همایش ارتقای سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای كه امروز با حضور نمایندگانی از فائو در تهران و سازمان های جهاد كشاورزی استان ها در سالن توسعه برگزار شد، اظهار نمود: تابحال روش های رایج پایش مانند سرشماری، نمونه گیری، كارشناسی و «ثبتی مبنا» برای پایش محصولات كشاورزی استفاده می شده است.
وی، پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای را یكی از روش های متداول در كشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دانست و اضافه كرد: شروع این پروژه در ایران و امضای تفاهم نامه آن در سال ۹۵ بوده است؛ در این پروژه تمام غلات را می توان پایش كرد و لازم است این روش برای محصولات دیگر هم اجرا شود.
احمدی صومعه اضافه كرد: بعد از اتمام طرح پایلوت سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای در سه استان زنجان، مازندران و جنوب كرمان این طرح در چهار استان خوزستان، كردستان، فارس و گلستان هم اجرا می گردد.
در ادامه این نشست، «متیو هنری»، مشاور پروژه سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای سازمان فائو اظهار نمود: اگر این پروژه در سطح ملی توسعه یابد، می تواند به بهبود نظام كشاورزی كشور كمك نماید.
وی اضافه كرد: هدف از اجرای این طرح، توسعه سامانه های پایش و روش هایی برای پی بردن به بهبود محصول و اطلاعات به دست آمده از محصولات كشاورزی، كمك به وزارت جهاد كشاورزی برای به دست آوردن داده های مختلف، تبادل دانش و توسعه راهكارهای پیشرفته برای پایش محصولات كشاورزی بوده است.
هنری افزود: هدف این طرح كه به صورت پایلوت در سه استان مازندران، زنجان و جنوب كرمان انجام شده، ایجاد نظام یكپارچه برای شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در ایران است كه شرایط اقلیمی متنوعی دارد.

1398/09/19
21:35:24
5.0 / 5
1961
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web