وزیر كار اعلام كرد:

مصوبه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو امروز به دولت ارائه شد

مصوبه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو امروز به دولت ارائه شد

به گزارش ایزو وب وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه طرح پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو امروز به دولت ارائه شد اظهار داشت: صدور ضمانتنامه برای دریافت تسهیلات و ایجاد خط سبز گمركی از خاصیت های این پیشنهاد هستند.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمد شریعتمداری، در مراسم هفته جهانی كارآفرینی كه امروز سه شنبه ۵ آذر در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به جلسه فعالان اقتصادی و كارآفرینان با رهبر انقلاب گفت: ایشان در نشست بیشتر از سه ساعته با فعالان اقتصادی بیشتر دغدغه ها و مشكلات این قشر از جامعه را شنیدند و طی تذكرات و سفارش هایی كه داشتند، چند تذكری به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این باب ارائه كردند كه اساسا در دستور كار قرار می گیرد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با تاكید بر اینكه با تحولاتی كه در حوزه های الكترونیكی و اینترنتی در كشور به وجود آمده نیازمند یك پوست اندازی است و باید در جهت كارآفرینی نوین گام برداریم، اضافه كرد: اگر امروز از فسادهای نظام سلطه مقابل كشورمان صحبت نماییم، یكی از راه های مبارزه با آن توسعه كارافرینی نوین با حضور كارآفرینان بعنوان فرماندهان خط مقدم اقتصادی مقاومتی است.
وی با تاكید بر اینكه امروز یك انقلاب در حوزه كارآفرینی كشور به وجود آمده است، اشاره كرد: در حوزه هایی مانند نانو تكنولوژی و صنایع دارویی این پیشرفت ها به خوبی نمایان است.
شریعتمداری از ارائه مصوبه ای به دولت برای پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو آگاهی داد و اظهار داشت: این مصوبه امروز به دولت ارائه شده كه برمبنای آن مزیت هایی برای كارآفرینان قائل شدیم. یكی از بحث هایی كه رهبری در جلسه با كارآفرینان به آن اشاره كردند، سوژه اكرام و احترام به جامعه كارآفرینان كشور بود كه در این مصوبه نیز به جایگاه و منزلت كارآفرینان توجه شده است.
این عضو كابینه دولت دوازدهم در باره مهمترین خاصیت های مصوبه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو نیز اظهار داشت: معمولا كارآفرینان ما دارایی و ضمانتی در قبال دریافت تسهیلات ندارند كه بر طبق این مصوبه دولت می تواند با تاكید بر دانش و اندیشه جوانان ضمانت نامه هایی را برای كارآفرینان پیشرو صادر كند كه بر این اساس مقرر شد تا سقف ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بتوانیم برای فعالیت های نوآورانه ضمانت نامه صادر نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: همین طور با ایجاد خط سبز گمرك فعالیت های گمركی كارآفرینان برای مراودات كالایی سعی كردیم تا تسهیلاتی در این زمینه برای این قشر از جامعه در چارچوب مصوبه دیده شود.
وی با تاكید بر اینكه یكی از مهمترین اقدامات برای توسعه فعالیت های كارآفرینانه باید ایجاد هماهنگی بین اكوسیستم كارآفرینی كشور باشد تا از جایگاه و منزلت كارآفرینان پاسداری نماییم، باید این واقعیت را بپذیریم كه فضای كسب و كار كشور به هیچ وجه متناسب با فعالیت های كارآفرینانه نیست و آنها مشكلاتی در حوزه های مختلف همچون حق بیمه تامین اجتماعی دارند كه این مساله نیز در نشست با رهبری عنوان شد.
شریعتمداری در توضیح مطلب فوق افزود: در امتداد كاهش موانع تامین اجتماعی برای كارآفرینان ابتدای امسال بخشنامه ۱۷ ماده ای را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ كردیم اما اساسا این مبادرت به تنهایی كافی نیست.
وی با تاكیدبر اینكه برای توسعه فرهنگ كارآفرینی در كشور باید از سنین پایین، نوجوانان را با فعالیت های خلاقانه و كارآفرینی آشنا نماییم و خانواده ها در این زمینه تكلیف دارند اظهار داشت: در همان سنین است كه جرقه های فعالیت های خلاقانه و كارآفرینی در ذهن ایجاد می شود.
این عضو كابینه دولت دوازدهم، نهادسازی را یك لزوم برای توسعه امر كارآفرینی در كشور عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا طی یك ماه گذشته دو بنیاد ملی كارآفرینی یكی در حوزه «تولید محتوای دیجیتال» و «توسعه فناوری نوین در حوزه های بلاك چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا» به وجود آمده است.
شریعتمداری همین طور از تاسیس و راه اندازی بنیاد ملی توسعه فعالیت های فرهنگی در آینده نزدیك آگاهی داد.
منبع:

1398/09/05
14:45:05
5.0 / 5
1437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web