رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی خبر داد؛

اتمام ساخت واحدهای مسكونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا آخر سال

اتمام ساخت واحدهای مسكونی زلزله زده آذربایجان شرقی تا آخر سال

ایزو وب: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از اتمام واحدهای تعمیراتی زلزله زده آذربایجان شرقی تا بهمن و ساخت واحدهای جدید تا آخر سال اطلاع داد و اظهار داشت: در مناطق سیل زده هم ۵۰ هزار واحد امسال تحویل می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش با تشریح آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و همینطور مناطق سیل زده استان های مختلف اظهار داشت: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی برای تمامی واحدهای مسكونی زلزله زده استان آذربایجان شرقی ۱۰ میلیون تومان بلاعوض بعنوان كمك به اجاره بها تا تكمیل واحدها پرداخت می كند.
رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه برای مالكانی كه خانه های آنها در اثر زلزله صدمه جدی دیده است اتاقكی برای اسكان دائم در حال ساخت است كه بیشتر آنها در حال اتمام و ارائه به مالكان واحدهای صدمه دیده از زلزله است، اضافه كرد: تلاش خوبی در این خصوص از جانب تمامی دستگاه ها انجام شده و به رغم مشكلاتی كه وجود دارد مردم ناراضی نیستند و تلاش می شود تا مسائل در زمان خود حل و فصل شوند.
تابش افزود: افرادی از جانب بنیاد مسكن در تمامی روستاهای زلزله زده مستقر شده اند و تامین اعتبار برای بازسازی انجام شده است.
به گفته وی، تابحال ۲۰۰ میلیاردتومان تصویب و برای ارائه به متقاضیان در اختیار بنیاد قرار گرفته است. در عین حال ۱۰۰ میلیاردتومان هم بلاعوض مصوب شده كه ۵۰ درصد آن تامین اعتبار شده است.
تابش خاطرنشان كرد: واحدهای مسكونی تعمیراتی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تا ۲۲ بهمن و واحدهای احداثی استان هم تا آخر امسال به اتمام خواهند رسید.
تحویل واحدهای مسكونی مناطق سیل زده تا آخر سال
رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی همینطور در ادامه در مورد مناطق سیل زده اعلام نمود: در ۲۳ استانی كه از سیل فروردین امسال گرفتار خسارات شده بودند در مجموع ۷۰ هزار واحد تعمیری شناسایی شده كه تمامی این تعداد تكمیل و در انتها شهریورماه به متقاضیان تحویل گردید.
تابش با اشاره به اینكه هسته اصلی سیل در ۶ استانِ گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان، ایلام و كرمانشاه بود، توضیح داد: در ۶ استان اصلی سیل زده، حدود ۴۰ هزار واحد تعمیری به متقاضیان تحویل گردید و ۳۰ هزار واحد باقیمانده هم در سایر مناطق سیل زده تكمیل و به مالكان آن واحدها تحویل گردید.
وی همینطور تصریح كرد: واحدهای سیل زده ای كه باید مورد بازسازی قرار گیرند ۶۵ هزار واحد است كه از این تعداد ۵۰ هزار واحد به بانك معرفی شده و عقد قرارداد شده اند. تلاش می نماییم تا ۱۰ هزار واحد دیگر هم تا آخر امسال تعیین تكلیف و به اتمام برسند.
تابش تصریح كرد: بر مبنای برنامه، واحدهای احداثی سیل زده تا آخر امسال تكمیل و به متقاضیان تحویل می شود.
رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در مورد لایروبی برخی رودخانه ها و راه اندازی دیوارهای حائل رودخانه ها هم با استان های مهمی همچون لرستان به توافقاتی دست یافته است و با ضریب اطمینان بالایی راه اندازی بعضی از دیوارهای رودخانه ها را در دستور كار دارد.

1398/09/02
08:05:59
5.0 / 5
1828
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web