یك مقام مسوول خبر داد

طرح های جهش سوم پتروشیمی از بازار سرمایه تامین مالی می شود

طرح های جهش سوم پتروشیمی از بازار سرمایه تامین مالی می شود

به گزارش ایزو وب مدیر طرح های شركت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینكه طرح های جهش دوم و سوم پتروشیمی به لحاظ تأمین منابع مالی مشكلی ندارند، اظهار داشت: بیشتر طرح های جهش سوم از طرف هلدینگ های پتروشیمی اجرا می شوند.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت نفت، علی محمد بساق زاده، با اشاره به اینكه طرح های آینده صنعت پتروشیمی در جهش سوم به تحول در این صنعت پیشرو منجر می شود، اظهار نمود: این طرح ها بیشتر از طرف هلدینگ های پتروشیمی اجرا خواهند شد، بدین سبب تأمین منابع مالی پروژه تسهیل می شود و این طرح ها علاوه بر تكمیل زنجیره ارزش، سودآور نیز هستند.
عضو هیئت مدیره شركت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینكه طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی با حداقل بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت تا سال ۱۴۰۰ وارد سرویس می شوند، اظهار داشت: منابع مالی مورد نیاز این طرح ها پیش بینی شده است.
وی در مورد شرایط تأمین منابع مالی طرح های جهش سوم صنعت پتروشیمی اشاره كرد: بیشتر طرح های جهش سوم از طرف هلدینگ های پتروشیمی اجرا می شود كه در بورس حضور داشته و محصول تولید و صادر می كنند، بدین سبب تأمین منابع مالی برای هلدینگ های پتروشیمی تسهیل می شود.
مدیر طرح های شركت ملی صنایع پتروشیمی تصریح كرد: بعنوان مثال، تأمین منابع مالی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی كه فعالیت خودرا ۱۵ سال پیش شروع كرد از محصولات تولیدی صادراتی انجام می شد، اما در شرایط جدید افزون بر استفاده از شرایط گذشته از اعتبار هلدینگ ها و ارزش سهام شركت ها بهره برداری می شود. از جانب دیگر، دولت، وزارت نفت و شركت ملی صنایع پتروشیمی همانطور كه درآمد ارزی پتروشیمی ها را به سمت تأمین نیاز جاری جهت داده اند، مقدار زیادی را نیز برای تأمین منابع مالی پروژه های سرمایه ای هدایت خواهند كرد.
بساق زاده افزود: بر این اساس طرح های جهش دوم و سوم پتروشیمی به لحاظ منابع مالی مشكلی نخواهند داشت، اما پروژه های پس از سال ۱۴۰۴ به شكلی تعریف خواهند شد كه علاوه بر تكمیل زنجیره ارزش، ظرفیت بیشتری ایجاد كنند و به سرمایه گذاری كمتری نیاز داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه خاصیت بارز طرح های تعریف شده در جهش سوم پتروشیمی بازدهی و سوددهی بالاست، اشاره كرد: وزارت نفت همین طور به منظور تأمین خوراك طرح های پتروشیمی، پروژه های بالادست نفتی را برای تأمین خوراك به پتروشیمی ها واگذار كرده است.
بساق زاده در مورد ورود شركت های پتروشیمی در صنایع پایین دست پتروشیمی توضیح داد: برخی محصولات صنایع تكمیلی نیز در آینده از طرف پتروشیمی ها تولید خواهد شد و با جدیت دنبال توسعه صنایع پایین دستی هستیم.


منبع:

1398/08/19
20:19:58
5.0 / 5
1864
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web