مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران خبر داد:

وضعیت سدهای تهران پس از بارندگی های اخیر

وضعیت سدهای تهران پس از بارندگی های اخیر

به گزارش ایزو وب مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران جدیدترین وضعیت سدهای پنجگانه تهران پس از بارندگی های اخیر پایتخت را شرح داد و اظهار داشت: برای مقابله با سیلاب های احتمالی آمادگی داریم.


سیدحسن رضوی در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر اینكه وضعیت سدهای پنجگانه تهران پس از وقوع بارندگی های اخیر تغییر خاصی نداشته است، تصریح كرد: چونكه بارش ها در ارتفاعات بیشتر برف بوده تا باران.
وی درمورد پیشبینی هایی در خصوص احتمال وقوع سیلاب در كشور اظهار داشت: برای این مورد آمادگی كامل داریم. احتمال سیلاب های محلی و آبگرفتگی معابر وجود دارد. شب گذشته هم در بعضی نقاط تهران شاهد این مورد بودیم. اما سیلاب از راه رهاسازی آب سدها یا سیلاب غافل گیر كننده اتفاق نیفتاده است.
بر طبق این گزارش، رضوی قبل از این در تشریح وضعیت سدهای تهران به ایسنا توضیح داده بود: میزان ورودی سد امیر كبیر ۵ متر مكعب در ثانیه و میزان خروجی ۱۳.۵ متر مكعب در ثانیه است. میزان ورودی و خروجی سد لتیان به ترتیب ۱۲ و ۲۱ متر مكعب در ثانیه است. میزان ورودی سد لار ۴.۷ متر مكعب در ثانیه و میزان خروجی این سد ۲۴ متر مكعب در ثانیه است. میزان ورودی و خروجی سد طالقان به ترتیب ۱.۵ متر مكعب در ثانیه و ۵ متر مكعب در ثانیه بوده و میزان ورودی و خروجی سد ماملو هم به ترتیب ۱۵.۵ متر مكعب و ۱۱.۵ متر مكعب در ثانیه است.
به قول وی، حجم كل مخازن سدهای پنجگانه تهران ۸۱۷ میلیون متر مكعب است كه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه ۵۷۹ میلیون متر مكعب بوده است، ۲۳۹ میلیون متر مكعب بیشتر است.1398/08/04
13:45:20
5.0 / 5
1526
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web