وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد:

پیشبینی ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین اربعین

پیشبینی ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین اربعین

به گزارش ایزو وب وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای اربعین امسال ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین پیشبینی شده است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمد اسلامی قبل از ظهر امروز در حاشیه بازدید از زیر ساخت های مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: آنچه ما برای ساماندهی فعالیت های اعزام زائرین اربعین بعنوان وزارت راه و شهرسازی در دستور كار داریم در سه قالب تعریف می شود.
وی اظهار نمود: نخست پایانه های مسافربری است كه باید برای آنها ظرفیت سازی و رفع نقصها نماییم و با طراحی مناسب در جهت گسترش ظرفیت ها برای ورود و خروج آسان زائرین بكوشیم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: دیگر فعالیت ما در ارتباط با راه های مواصلاتی است كه باید بهسازی و كیفی سازی آنرا در نظر بگیریم و بنا به لزوم این مورد در دستور كار قرار دارد و تا چند روز آینده به اتمام می رسد.
اسلامی خاطرنشان كرد: ساماندهی سرویس های حمل و نقل از دیگر فعالیت وزارت راه و شهرسازی است تا بتواند برای دسترسی زائرین به پایانه های مرزی ظرفیت لازم را عرضه نماییم.
وی اظهار داشت: برای عرضه خدمات مطلوب به زائرین، راه های هوایی، ریلی و جاده ای پیشبینی شده بر همین مبنا هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجای زائرین لحاظ شده ضمن اینكه حدود سه هزار اتوبوس هم به شكل رزو پیشبینی كرده ایم تا در صورت تقاضای بیشتر با یك فراخوان اضافه شود.
وی اضافه كرد: پروازها را هم از شهرهای همجوار شهرهای مرزی اضافه می نماییم تا بتوانند زائرین را جابجا كنند.
وی اظهار نمود: قطار هم به صورت فوق العاده برای خرمشهر و كرمانشاه برای جابجایی زائرین در نظر گرفته ایم بخصوص برای شلمچه كه ریل باس در نظر گرفته كه به شكل متناوب رفت و آمد می كند و زائرین را از ایستگاه راه آهن خرمشهر به مرز شلمچه منتقل می كند.
وی خاطرنشان كرد: خوزستان یكی از استانهایی است كه نیاز فراوانی به گسترش زیر ساخت های حمل و نقل دارد كه برنامه های زیادی را هم اجرا كردیم و در جلسه ای كه با استاندار داشتیم در جهت گسترش آن و بهسازی و نوسازی زیر ساخت ها به توافقاتی رسیدیم.

1398/06/28
12:21:53
5.0 / 5
1852
تگهای خبر: آینده , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web