معاون وزیر كار به مهر خبر داد

تامین ۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای حل مشكلات جاری هپكو

تامین ۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای حل مشكلات جاری هپكو

به گزارش ایزو وب معاون وزیر كار با اشاره به سه تصمیم گرفته شده برای ساماندهی وضعیت كارگران شركت هپكو، درباره مطالبه كارگران در خصوص واگذاری سهام این شركت اظهار داشت: سهام هپكو مقرر است به صورت عمده واگذار شود.حاتم شاكرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای ساماندهی وضعیت كارخانه هپكوی اراك و كارگران این كارخانه كه حقوق معوق دارند، اظهار داشت: بتازگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یك جلسه فوق العاده داشت كه با حضور وزیر صنعت، استاندار مركزی، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای ستاد ملی تشكیل شد و سه تصمیم بسیار عالی برای ساماندهی این شركت گرفته شد.
وی درباره انتقاد كارگران این شركت به اقدام دولت فقط در حوزه تغییر مدیریتی در این شركت اضافه كرد: اساسا فقط تصمیم به تغییر مدیریتی گرفته نشده بلكه تغییر مدیریتی پیش شرط اجرای تصمیمات دیگر است.
معاون امور روابط كار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: تغییر مدیریتی فقط یكی از تصمیمات اصلی ما درباب این شركت بود كه باید انجام می شد و این مساله از خواسته های كارگران نیز بود. بدین سبب با عنایت به مطالبه كارگران از یك سو و درخواست مسئولان ملی و استانی از طرف دیگر لزوم برای تغییر مدیر این شركت احساس شد تا یك مدیر توانمند و آشنا به صنعت و ظرفیت های هپكو انتخاب گردد.
شاكرمی با تاكید بر اینكه از كارگران درخواست داریم صبور باشند تا با استقرار تیم مدیریتی جدید وضعیت این شركت بهبود یابد، اشاره كرد: مدیر تعیین شده علاوه بر اینكه آشنا به تولید و صنعت است، زمانی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بوده و می تواند مشكلات این بنگاه را شناسایی و رسیدگی كند. پس نخستین اقدام ما این بود كه یك مدیر توانمند برای حل و فصل مشكلات هپكو انتخاب گردد.
معاون وزیر كار افزود: تصمیم دوم مطرح شده در ستاد فوق العاده تسهیل و رفع موانع تولید این بود كه سهام عمده این شركت واگذار شود كه در این زمینه پیشنهاداتی در زمینه واگذاری هپكو به شركت ها، هلدینگ ها، كنسرسیومی از معادن یا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء عنوان شد.
وی با تاكید بر اینكه بدین سبب واگذاری سهام عمده هپكو بعنوان یكی از مطالبات كارگران این شركت در دستور كار قرار دارد، اظهار داشت: اساسا یكی از وظایف مدیر جدید بستر سازی برای واگذاری سهام این شركت است و وزارت كشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت كار هم بطور جدی واگذاری سهام هپكو را دنبال می كنند.
شاكرمی با اشاره به اینكه رفع مشكلات هپكو جزو اولویت های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است، درباره زمان واگذاری سهام عمده این شركت اظهار داشت: این شركت یكبار واگذار شده بود پس در واگذاری جدید باید یك شرایط و پروسه قانونی را طی نماید و بعد از رفع موانع پیش رو، پروسه واگذاری هم در دستور كار قرار می گیرد.
شاكرمی، تامین نقدینگی به میزان ۵۰ میلیارد تومان توسط بانك ملی را سومین تصمیم اتخاذ شده در حوزه ساماندهی شركت هپكو عنوان نمود و اظهار داشت: در این خصوص مدیرعامل بانك ملی هم در جلسه حضور داشت و مقرر شد ۵۰ میلیارد تومان از محل منابع این بانك برای تامین سرمایه درگردش و پرداخت مطالبات كارگران اختصاص پیدا كند.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه شرط تحقق واگذاری سهام و همین طور تامین نقدینگی مورد نیاز بنگاه، استقرار و تعیین تیم مدیریتی توانمند است، اظهار داشت: از كارگران این شركت انتظار داریم سعه صدر داشته باشند و به آنها این نوید را می دهیم كه در اسرع وقت مشكلات هپكو هم برطرف شود. پس برخوردهای هیجانی و احساسی فقط مشكلات را بیشتر می كند و كمكی به حل مشكل نمی نماید.
وی اشاره كرد: در مجموع می خواهم خطاب به كارگران هپكو عرض كنم وزارت كشور، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت و دستگاه های قضایی بر رفع هر چه سریعتر مشكلات هپكو مصمم هستند.


منبع:

1398/06/27
14:24:01
5.0 / 5
1590
تگهای خبر: بانك , تولید , زندگی , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web