در دیدار وزیر نیرو با سفیر تاجیكستان مطرح شد؛

موانع توسعه همكاریهای ایران و تاجیكستان باید رفع گردد

موانع توسعه همكاریهای ایران و تاجیكستان باید رفع گردد

به گزارش ایزو وب وزیر نیرو اظهار داشت: موانع و مشكلات بر سر راه توسعه همكاریهای ایران و تاجیكستان باید برداشته شده و امكان اجرای طرح های بزرگ برقرار شود.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت نیرو، رضا اردكانیان در دیدار با نظام الدین زاهدی، سفیر جمهوری تاجیكستان با اشاره به تاكیدات روسای جمهور دو كشور برای توسعه روابط میان ایران و تاجیكستان، گفت: با عنایت به وجود روابط مناسب در بین سران دو كشور باید پیگیر رفع موانع توسعه همكاری ها باشیم.
رئیس كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی و تجاری ایران و تاجیكستان با اشاره به راه اندازی مركز منطقه ای مدیریت آب شهری در تهران، اضافه كرد: این مركز الان با قوت و سرعت بیشتری فعالیت های خودرا از سر گرفته است و برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته، اجلاس شورای حكام این مجموعه نیز چهارم و پنجم دسامبر ۲۰۱۹ (۱۳ و ۱۴ آذرماه) در تهران انجام خواهد شد.
وی افزود: با عنایت به حضور وزرای آب افغانستان و ازبكستان در این جلسه فرصت مناسبی فراهم گشته است تا با برگزاری كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی و تجاری ایران و تاجیكستان در این بازه زمانی نشست مشتركی میان وزرای چهار كشور یاد شده در مدت زمان برگزاری این رویداد بین المللی برپا شود.
اردكانیان با اشاره به الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته مهرماه امسال اجلاس سران این اتحادیه با حضور رئیس جمهور كشورمان در قزاقستان برگزار می شود كه در صورت توافق روسای جمهور این كشورها، طرح ایجاد كریدور شمال جنوب و چابهار بطور جدی دنبال خواهد شد.
همچنین در این جلسه نظام الدین زاهدی، سفیر جمهوری تاجیكستان با تاكید بر اینكه در ماه های اخیر تحولات مثبتی در روابط میان ایران و تاجیكستان رخ داده است، اظهار داشت: سفر وزیر امور خارجه به تاجیكستان، دیدار روسای جمهور دو كشور در دوشنبه و توافق برای توسعه روابط حاكی از عزم جدی سران دو طرف برای افزایش همكاریهای فی‎ درخلال است.
وی با اشاره به اینكه در كوشش برای پیشرفت در مناسبات میان دو كشور اظهار داشت: در تلاشیم تا قبل از برگزاری اجلاس سیزدهم كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی ایران و تاجیكستان موانع بر سر راه توسعه همكاریهای دو طرف برداشته شود.


منبع:

1398/05/22
13:00:09
5.0 / 5
1401
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web