صاحبان خطوط همراه اول صاحب سهام می شوند؟

صاحبان خطوط همراه اول صاحب سهام می شوند؟

ایزو وب: بنا به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر است فردی كه خط تلفن همراه دارد به اندازه ودیعه خود در شركت همراه اول صاحب سهام شود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بیشتر از ۱۰ سال از خصوصی سازی شركت مخابرات و شركت ارتباطات سیار ایران می گذرد. از بدو تاسیس مخابرات تاكنون، ودیعه هایی از بالغ بر ۵۰ میلیون مشترك دریافت و در چرخه سرمایه گذاری این شركت ها قرار گرفت كه بعد از خصوصی سازی تكلیف آن معلوم نشد و البته قبل از این هم بارها سوژه تبدیل این ودیعه ها به سهام یا پول نقد مطرح شده بود.
در این راستا محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- بتازگی با اشاره به عدم تعیین تكلیف ودایع تلفن همراه و ثابت، گفته است: خطوط تلفن ثابت كه ودیعه قابل توجهی ندارد و مبلغ پرداخت شده طبیعتا هزینه ثبت نام و دایر شدن اولیه است، اما در گذشته برای تلفن همراه مبلغی بعنوان ودیعه از مردم ستاندن شد كه بعد از خصوصی سازی این مبالغ تعیین تكلیف نشد.
بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از خانه ملت، از آنجایی كه این مساله بحث پیچیده حقوقی دارد، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حال پیگیری است تا ودیعه های دریافتی از مردم در زمان فروش خطوط تلفن همراه در چارچوب سهام شركت همراه اول در اختیار مردم قرار گیرد و فردی كه خط تلفن همراه دارد، به اندازه ودیعه خود در شركت همراه اول صاحب سهام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال كه آیا ودیعه ها باید به روز شده و بر طبق این نرخ سهام شركت همراه اول به مردم اختصاص داده شود، توضیح داد: این موضوعات مباحث حقوقی است كه در حال رسیدگی است.
منبع:

1398/05/05
14:00:13
5.0 / 5
2083
تگهای خبر: سازمان , سهام , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web