بانك مركزی آمریكا خواستار تعلیق پروژه ارز دیجیتال فیسبوك شد

بانك مركزی آمریكا خواستار تعلیق پروژه ارز دیجیتال فیسبوك شد

به گزارش ایزو وب رئیس بانك مركزی آمریكا اظهار داشت كه پروژه راه اندازی ارز دیجیتالی فیسبوك نمی تواند بیشتر از این جلو برود.


به گزارش ایزو وب به نقل از رویترز، جروم پاول با ابراز نگرانی از تحولات اخیر ارزهای دیجیتالی اظهار داشت كه پروژه فیسبوك جهت راه اندازی ارز دیجیتالی موسوم به لیبرا نمی تواند از این جلوتر برود مگر آن كه به نگرانی های جدی این بانك در مورد عملكردش پاسخ قانع كننده بدهد.
پاول كه در همایش پولی شهر واشنگتن حاضر شده بود اضافه كرد: لیبرا نگرانی های زیادی را در مورد امنیت كاربران، استفاده در پول شویی، پشتیبانی از مصرف كننده و ثبات مالی برانگیخته است. فكر نمی كنم بدون پاسخ دادن به این نگرانی ها بتواند جلوتر برود.
جروم پاول با اشاره به لزوم اتخاذ رویكرد احتیاطی در زمینه ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: باید صبور و محتاط بود، اگر ارزهای دیجیتالی با معیارها مطابقت نداشته باشند باید با احتیاط نسبت به آنها برخورد شود و بنابراین فكر می كنم نیاز به فرصت بیشتری جهت بررسی این مساله داریم.
جروم پاول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت كه بانك مركزی آمریكا مخالف نوآوری در زمینه مالی نیست اما روی شناسایی ریسك های ناشی از استفاده نادرست از آنها تاكید دارد. وی ادامه داد: فیسبوك صدها میلیون كاربر دارد و در نتیجه ارز دیجیتال آن در صورت راه اندازی اساسا می تواند مورد استفاده از طیف وسیعی از مردم در سراسر جهان قرار گیرد.
فیسبوك در واكنش به این اظهارات گفته است كه با اظهارات پاول موافق است و برای آگهی بخشی بیشتر به جامعه در مورد این پروژه برنامه های زیادی دارد.
اظهارات پاول معاملات امروز ارزهای دیجیتالی را هم تحت تأثیر قرار داد بگونه ای كه بیت كوین با كاهش ۲.۴ درصدی به ۱۲ هزار و ۲۶۸.۹۹ دلار رسید. بیت كوین از ماه گذشته تابحال ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است.1398/04/20
13:46:21
5.0 / 5
2011
تگهای خبر: بانك , دیجیتال , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web