دلیلهای روند كاهشی قیمت خودرو از نظر سازمان حمایت

دلیلهای روند كاهشی قیمت خودرو از نظر سازمان حمایت

ایزو وب: معاون نظارت بر كالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان به دنبال سؤالات مطرح شده در مورد روندهای كاهشی قیمت خودرو در ایام اخیر، دلیلهای این سازمان در این رابطه را اعلام نمود.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وحید منایی اظهار داشت: تعیین قیمت خودرو بر طبق وضعیت عرضه و تقاضا بوده است و با عنایت به تصمیمات گرفته شده در كمیته خودرو برای مدیریت عرضه و تقاضا، شركت های عرضه كننده مبادرت به ایفای تعهدات معوق كرده اند.
منایی با بیان اقدامات انجام شده همچون جلوگیری از پیش فروش خودرو های جدید، تكمیل خودرو های ناقص تولیدی و تحویل آن به خریداران، اضافه كرد: با همكاری قطعه سازان داخلی و ترخیص قسمتی از خودرو های وارداتی دپو شده در گمرك ها، موجب پوشش قسمتی از تقاضای خریداران شده ایم.
وی اظهار داشت: با مدیریت بر تقاضای كاذب با محدودیت در خرید یك خودرو برای یك شماره ملی و نیز كاهش نرخ ارز و كم شدن جو روانی حاكم بر بازار، قیمت خودرو روند كاهشی را در پیش گرفته است.
معاون نظارت بر كالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود: كاهش سرعت جابه جایی نقدینگی های سرگردان موجب كاهش شكاف عرضه و تقاضای خودرو و در نتیجه كاهش قیمت ها شده است.
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، منایی با اشاره به تغییرات خودرو توسط كارخانه با هدف حفظ حقوق مصرف كنندگان خودرو با رعایت ضوابط و مقررات قیمت گذاری، اظهار نمود: این در شرایطی است كه حفظ وضعیت عرضه خودرو و افزایش سطح تولیدات شركت ها و تكمیل خودرو های ناقص موجود در انبار در ماه های آینده، منجر به افزایش عرضه خودرو خواهد شد.
پیش از این ایسنا با انتشار گزارشی با عنوان كاهش قیمت خودرو روزانه شده است به بررسی این مساله پرداخته بود.
منبع:

1398/03/27
16:35:27
5.0 / 5
1921
تگهای خبر: آینده , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web