معاون وزیر كشاورزی خبر داد:

جریمه ۱۱۹ میلیارد تومانی ۲ كارخانه شكر، با متخلفان با قاطعیت برخورد شود

جریمه ۱۱۹ میلیارد تومانی ۲ كارخانه شكر، با متخلفان با قاطعیت برخورد شود

به گزارش ایزو وب معاون وزیر جهاد كشاورزی از جریمه ۱۱۹ میلیارد تومانی دو كارخانه نیشكر در خوزستان اطلاع داده و اعلام نمود كه هیچ مشكلی در كالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از نظر موجودی و ذخایر راهبردی نداریم اما برخی می خواهند كه برای سودجویی بیشتر خود، كمبود و گرانی وجود داشته باشد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته بازار محصولات مختلف بخصوص كالاهای اساسی و مورد نیاز مردم همچون شكر، برنج، روغن، ماكارونی و غیره با افزایش قیمت مواجه گردید. این مورد زمینه ساز برخی تخلفات و سودجویی ها شد.
در رابطه با وضعیت عرضه كالاهای اساسی یزدان سیف - مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران - اظهار نمود: از نظر موجودی و ذخایر راهبردی كشور الان هیچ مشكلی در كالاهای اساسی و مورد نیاز مردم نداریم اما امكان دارد در بعضی مقاطع با نوسانات فصلی مواجه شویم بعنوان مثال می توان به سیل اخیر و مشكل در تولید و عرضه شكر از خوزستان اشاره نمود چون كه پیش بینی می كردیم حدود ۴۵۰ هزار تن شكر از كشت و صنعت های نیشكر خوزستان در بازار ارائه شود كه سیل باعث شد بیشتر از نیمی از آن در این استان بماند و حتی كارخانه ها زیر آب بروند.
وی با اشاره به اینكه حدود ۱۰ روز است كه كارخانه های نیشكر در خوزستان فعالیت خویش را شروع كرده اند، افزود: به دنبال این اتفاقات برای كنترل بازار با وجود همه مشكلات بگونه ای سعی كردیم كه الان مشكلی در بازار نداشته باشیم بگونه ای كه از ۲۳ اسفند ماه تابحال بالغ بر ۳۰۰ هزار تن شكر وارد و در كشور توزیع شده است. همینطور كارخانه هایی همچون فیروزكوه روزانه چندین هزار تن شكر در بازار تزریق می كنند.

برخورد قاطع با گران فروشان چاره كنترل بازار
سیف با اشاره به اینكه برخی می خواهند كمبود در كشور را به نمایش بگذارند تا به سودجویی خود برسند، خاطرنشان كرد: متأسفانه برخی كارخانه های عرضه شكر در این زمینه تخلف كردند و محصول خویش را عرضه نمی كنند یا آنرا در دیگر كارخانه ها دپو كردند تا سود بیشتری ببرند. البته در این زمینه هفته گذشته رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان به خوزستان رفت و ۱۱۹ میلیارد تومان جریمه برای این دو كارخانه اعلام نمود كه امیدواریم اجازه بدهند كه این جرایم اعمال شود.
وی افزود: اگر برخوردها همچون برخورد با گران فروشان در بازار گوشت مرغ باشد، مشاهد خواهید كرد بازار شكر و دیگر محصولات همچون بازار گوشت مرغ به تعادل می رسد و مشكل گران فروشی برطرف می شود البته در كنار آن برخی با سودجویی به هیجانات عمومی دامن می زنند تا تقاضا برای یك كالا بیشتر از ظرفیت عرضه در شبكه های توزیع افزایش یابد و نهایتاً بتوانند به گران فروشی و سودجویی خود برسند.
سیف اظهار داشت: اگر همه دست به دست هم بدهند هیچ مشكلی در كشور نداریم و این اتفاقات و مشكلات در بازار به وجود نخواهد آمد و دستگاه های متولی باید با گران فروشان و متخلفان با قاطعیت برخورد كرده و برخوردها باید بگونه ای باشد كه انگیزه تخلف را از متخلفان بگیرد.1398/02/22
13:40:24
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web