خریداران نفت ایران منتظر روشن شدن تكلیف معافیت ها

خریداران نفت ایران منتظر روشن شدن تكلیف معافیت ها

به گزارش ایزو وب بزرگترین خریداران نفت ایران برای خرید دست نگه داشته و منتظر روشن شدن وضعیت معافیت ها هستند تا بتوانند به خریدشان ادامه دهند.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: اغلب خریداران آسیایی واردات نفت ایران در ماه میلادی آینده را كه مدت معافیت شش ماهه تمام می شود متوقف كرده اند و حتی اگر معافیت ها تمدید شود، برای سفارش و دریافت محموله ها در این ماه خیلی دیر خواهد بود.

تصمیم غیرمنتظره آمریكا در نوامبر سال قبل برای اعطای معافیت به هشت كشور خریدار نفت ایران، بازار را غافلگیر كرد و به ریزش سنگین قیمت های نفت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ منجر گردید. در حالیكه به نظر می آید كاخ سفید مایل است ایران را تحت فشار قرار دهد، تحلیلگران همچون شركت FGE معتقدند كه پیشگیری از جهش قیمت ها، اولویت بزرگ تری برای دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا است. با عنایت به این كه قیمت نفت امسال مجدداً افزایش پیدا كرده و بالا رفته است، به نظر می آید شماری از این معافیت ها تمدید شود.

به گفته منابع آگاه، حداقل پنج پالایشگاه در كره جنوبی، ژاپن و چین برنامه ای برای واردات نفت ایران و بارگیری در ماه مه ندارند. بعضی از پالایشگاه های كره جنوبی و ژاپنی محموله های دیگری برای این مدت خریداری نموده اند. بیست روز طول می كشد تا محموله های ایرانی به شرق آسیا برسد در نتیجه فرصت كافی برای بارگیری و رسیدن محموله ها در ماه مه وجود ندارد.

پالایشگاه های ژاپنی گفته اند اگر معافیت ها تمدید شود، بارگیری نفت ایران را در ژوئن آغاز خواهند كرد. این كشور ماه گذشته ۱۰۸ هزار بشكه در روز نفت ایران را وارد كرد.

هند امكان دارد در ماه میلادی آینده از ایران واردات داشته باشد چونكه زمان حمل محموله از ایران تنها یك هفته طول می كشد. این كشور سرگرم مذاكره برای تمدید معافیت بوده است. تحت معافیت ۱۸۰ روزه، هند اجازه داشته است هر ماه ۹ میلیون بشكه نفت ایران را وارد كند.
1398/01/27
16:37:06
5.0 / 5
1391
تگهای خبر: آینده , بازار , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web