دو روز كاری مانده به پایان سال

شاخص بورس ۱۳۹۸ واحد رشد كرد!

شاخص بورس ۱۳۹۸ واحد رشد كرد!

ایزو وب: در حالی در ایام پایانی سال ۱۳۹۷ به سر می بریم كه فعالان بازار شاهد افزایش قیمت ها در بازار سهام هستند. در این روزها حجم قابل توجهی از ارزش معاملات مربوط به اوراق با درآمد ثابت است و امروز نماگر اصلی بورس ۱۳۹۸ واحد رشد كرد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در این روزها بورس و فرابورس ایران شاهد عرضه های اولیه بود و این عرضه ها فضای بازار سرمایه را با روزهای گذشته متفاوت كرد. امروز ۱۵۰ میلیون سهم از سهام شركت نیروگاه زاگرس كوثر به روش ثبت سفارش در بازار دوم فرابورس ایران ارائه شد.
قیمت كف این سهم ۱۴۰ تومان و قیمت سقف آن ۱۵۰ تومان بود كه در نهایت در ۱۵۰ تومان كشف قیمت شد. ۳۳۶ هزار و ۱۸۹ نفر در این عرضه شركت كردند و به هر شخص حقیقی یا حقوقی حداكثر ۴۵۰ سهم رسید.
امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران نزدیك به ۱۳۹۸ واحد رشد كرد و تا تراز ۱۷۲ هزار و ۵۲۲ واحدی بالا رفت. شاخص كل هم وزن باز با ۲۷۲ واحد رشد تا تراز ۳۲ هزار و ۱۵۸ افزایش پیدا كرد. همین طور شاخص آزاد شناور با ۱۴۳۰ واحد رشد مواجه گردید و به رقم ۱۹۳ هزار و ۸۲۳ واحدی رسید. همین طور شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۷۵۸ و ۴۵۳ واحد رشد كردند.
امروز نمادهای در گروه محصولات شیمیایی بیشترین نقش را در افزایش شاخص های بازار داشتند بطوریكه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس هر كدام ۲۴۴ و ۲۱۹ واحد در رشد شاخص های بازار مؤثر بودند.
همین طور فولاد خوزستان سرمایه گذاری غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان باز اهتمام كردند شاخص های بازار را رشد دهند. اما در طرف مقابل فولاد مباركه اصفهان گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و فولاد كاوه جنوب كیش هركدام به ترتیب با ۱۲۴، ۵۳ و ۳۳ واحد در شاخص های بازار سرمایه تأثیر كاهنده داشتند.
امروز در گروه محصولات شیمیایی بیشتر سهم ها با رشد قیمت مواجه شدند؛ بطوریكه همانطور كه گفته شد سهم های در این گروه بیشترین تأثیر روی شاخص های بازار داشتند.
اما در طرف مقابل هرچند كه فولاد خوزستان جزو سهم های تأثیرگذار مثبت در بازار سهام بود اما قیمت ها در گروه فلزات اساسی عمدتاً كاهشی بود. در گروه فرآورده های نفتی كك و سوخت هسته ای باز شاهد نوسان قیمتی عموماً كمتر از دو درصد بودیم. در نماد نفت بهران در این گروه صف خریدی با حجم ۷۳۳ میلیون سهم تشكیل شد. اما در گروه خودرو و ساخت قطعات بیشترین سهم ها با رشد قیمت مواجه گشتند.
امروز بیشترین ارزش معاملات مربوط به اوراق صكوك مرابحه سایپا بود ارزش این نماد به ۳۳۸ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲، ۰۶۰ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. البته ارزش معاملات نقد بازار به رقم ۱، ۵۱۳ میلیارد تومان رسید.
ارزش معاملات گروه محصولات شیمایی به ۱۲۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از حجم معاملات ۲۳۹ میلیون سهم و اوراق مالی بود. همین طور در گروه فلزات اساسی ارزش معاملات رقم ۸۶ میلیارد تومان را تجربه نمود.
آیفكس باز ۴۲ واحد رشد كرد و به رقم ۲۱۵۶ واحدی رسید. ارزش معاملات فرا بورس ایران به رقم ۷۸۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار عدد ۱.۲ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.1397/12/26
14:24:24
5.0 / 5
1692
تگهای خبر: بازار , بورس , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web