صعود بورس های اروپایی با افزایش خوش بینی ها

صعود بورس های اروپایی با افزایش خوش بینی ها

به گزارش ایزو وب صعود بورس های اروپایی با افزایش خوش بینی ها نسبت به حصول توافق تجاری بین آمریكا و چین، بورس های اروپایی در مدار صعودی قرار گرفتند.


به گزارش ایزو وب به نقل از رویترز، تداوم روند مثبت مذاكرات بی چین و آمریكا سر مسائل تجاری كه پیش تر منجر به صعود بورس های آسیایی شده بود این دفعه به كمك بورس های اروپایی شتافت؛ به گونه ای كه شاخص استوكس ۶۰۰ كه در بر دارنده نماد ۶۰۰ شركت بزرگ اروپایی است با ۰.۶ درصد افزایش، سومین رشد متوالی خویش را به ثبت رساند.
در آلمان شاخص دكس بورس فرانكفورت ۰.۴ درصد افزایش پیدا كرد. در بورس وال استریت آمریكا هم روند صعودی ادامه یافت.
تحلیل گران مؤسسه نامورا در گزارشی نوشتند: هنوز نتایج مذاكرات تجاری معلوم نیست اما تیم استراتژی ما به این نتیجه رسیده است كه چین و آمریكا در نهایت به یك توافق با یكدیگردست خواهند یافت.
در اسپانیا و بعد از آن كه مجلس این كشور پیش نویس لایحه بودجه در سال ۲۰۱۹ را رد كرد، شاخص بورس مادرید عقب نشست.
در پرتغال شاخص بورس لیسبون ۱.۲ درصد عقب نشست. در انگلیس شاخص فوتسی بورس لندن باوجود اوضاع نا مطمئن ناشی از برگزیت و با ثبت صعود ۰.۸ درصدی به قله چهار ماهه خود رسید.
ماركوس هوبر، كارشناس بازار سرمایه انگلیس با اشاره به اینكه رسیدن نرخ تورم انگلیس به كمترین سطح دو سال اخیر در ماه ژانویه به صعود بورس كمك كرده است، اظهار داشت: این مورد می تواند فضای مانور بیشتری در زمینه كاهش نرخ بهره برای بانك مركزی انگلیس فراهم آورد.1397/11/25
22:28:33
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web