خزانه داری آمریكا اعلام كرد:

بدهی ملی آمریكا از ركورد تاریخی ۲۲ تریلیون دلار، فراتر رفت

بدهی ملی آمریكا از ركورد تاریخی ۲۲ تریلیون دلار، فراتر رفت

به گزارش ایزو وب بر اساس گزارش جدید خزانه داری آمریكا، بدهی ملی این كشور تا ۱۱ فوریه ۲۰۱۹ میلادی، از ۲۲ میلیارد دلار فراتر رفته و پیش بینی می شود در دهه آینده، هر سال ۱ تریلیون دلار به این میزان اضافه شود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارش جدید خزانه داری آمریكا، بدهی ملی آمریكا تا ۱۱ فوریه سال جاری میلادی، از ۲۲ میلیارد دلار فراتر رفته است؛ ضمن اینكه پیش بینی شد با پا به سن گذاشتن نسل پرجمعیت یعنی متولدین ۱۹۴۶-۱۹۶۴ و هزینه های بالای حقوق بازنشستگی و درمانی آنها، در دهه آینده هر سال ۱ تریلیون دلار به این میزان اضافه شود.
گزارش خزانه داری آمریكا نشان داد كه بدهی عمومی این كشور، به ۲۲.۰۱ تریلیون دلار رسیده كه این امر نشان داده است مجموع كل كسری بودجه دولتی، از آغاز ریاست جمهوری ترامپ، ۲.۰۶ تریلیون دلار افزایش یافته است.
دفتر بودجه كنگره پیش بینی كرده است كه كسری بودجه، از ۷۷۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی، با افزایش حقوق بازنشستگی به ۸۹۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ میلادی برسد كه این از كل بودجه پنتاگون هم، بیشتر است.
دفتر بودجه كنگره پیش بینی كرده است كه با افزایش هزینه برنامه های امنیت اجتماعی و سلامت، از سال ۲۰۲۲ میلادی به بعد، كسری بودجه هر سال ۱ تریلیون دلار بیشتر شود.
كسری بودجه آمریكا در طول دوره ریاست جمهوری باراك اوباما، با برنامه عظیم تسهیل كمی فدرال رزرو برای كمك به بازگشت بازارهای مالی از بحران اقتصادی ۲۰۰۸ میلادی، حدودا ۲ برابر شد و ۹.۳ تریلیون دلار رشد كرد.
ثبت ركورد جدید بدهی عمومی آمریكا یادآور این است كه چطور دولت های آمریكا، هزینه های خویش را به نسل های بعدی تحمیل می كنند. طبق محاسبات متخصصان بدهی كنونی آمریكا، بیشتر از ۵۰۰ درصد تولید ناخالص ملی این كشور پارسال است و پرداخت آن، نیازمند این است كه سالانه ۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی به مدت بیشتر از ۵ دهه كنار گذاشته شود.
خبر بد دیگر این كه با گزارش فدرال رزرو نیویورك، مشخص شد كه طبق آمار بدهی خانوارهای آمریكایی و وام ها، بدهی بخش خصوصی آمریكا تا آخر ۲۰۱۸ به ۱۳.۵ تریلیون دلار رسیده است.

1397/11/24
15:56:07
5.0 / 5
1574
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web