رئیس گمرك كشور خبرداد؛

احداث و نصب تراشه الكترونیكی روی كانتینرها

احداث و نصب تراشه الكترونیكی روی كانتینرها

ایزو وب: رئیس گمرك كشور از احداث و نصب تراشه الكترونیكی روی كانتینرها خبرداد و اظهار داشت: با به كارگیری این تراشه ها بر روی كانتینرها به اطلاعات محموله، بارنامه و مانفیست دست می یابیم.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، مهدی میراشرفی در حاشیه برگزاری نشست تخصصی سالانه مبارزه با قاچاق كالا و ارز پلیس آگاهی سراسر كشور در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه تخصصی بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه قبل از اقدامات مقابله ای تاكید شد.
وی اضافه كرد: ما باید با استفاده از تجارب موفق دنیا در مبارزه با قاچاق و تجارت غیررسمی، به سمت تجارت رسمی برویم.
رئیس گمرك كشور افزود: باید فرآیند تجارت رسمی را تسهیل نماییم و این مهم با هماهنگی بیشتر دستگاه ها كاهش هزینه و مدت زمان تجارت، محقق می شود.
وی اضافه كرد: یكی از دلیلهای وقوع قاچاق كالا در كشور تعدد مقررات است، بیشتر از ۲۰ سازمان در بحث تجارت رسمی متولی هستند و در این میان شاهد قوانین موازی یا نقص قوانین هستیم.
میراشرفی تاكید كرد: هماهنگی دستگاه های متولی در امر تجارت رسمی كمك شایانی می كند و در واقع یكپارچگی در تصمیم گیری این سازمان ها می تواند كارگشا باشد.
این مقام مسئول تصریح كرد: دنیا به سمت كنترل های غیرمزاحم در بحث تجارت می رود و ما باید از این الگو استفاده نمائیم.
رئیس گمرك كشور از احداث و نصب تراشه الكترونیكی روی كانتینرها خبرداد و اظهار داشت: با بكارگیری این تراشه ها بر روی كانتینرها به اطلاعات محموله، بارنامه و مانفیست دست می یابیم و در واقع این اطلاعات بر روی این تراشه قرار می گیرد و این فرایند در مبارزه با قاچاق بسیار كارگشا است.
معاون وزیر اقتصاد بر ضرورت تجمیع لینك های سامانه های در رابطه با تجارت رسمی تاكید و بیان كرد: سامانه ها باید به صورت یكپارچه باشد تا تبادل اطلاعات و دیتاها در این سامانه ها به صورت "یونیك" صورت گیرد، چونكه معتقدیم این مهم در مبارزه با قاچاق راهگشا است.
دكتر میراشرفی درباره وضعیت پرونده های قاچاق، اشاره كرد: بیشتر این پرونده ها، پرونده هایی هستند كه ارزش قابل توجهی ندارند و باید به سمتی برویم كه با موارد سازمان یافته برخورد شود و این مستلزم تمركز بر دانه درشت ها است.
وی درباره وضعیت ترخیص برخی خودروها كه در گمرك متوقف شده است، اظهار داشت: ۱۰ الی ۱۳ هزار خودرو در اماكن گمركی و غیرگمركی مانند مناطق آزاد وجود دارد كه هم اكنون متوقف هستند و گمرك به دنبال این است كه سوژه حل شود.
رئیس گمرك كشور اشاره كرد: به دنبال چاره ای هستیم تا ۱۰ هزار نفر از كسانی كه از این خودروها پیش ثبت نام كرده اند با پرداخت حق تفاوت ارز دولتی، مشكل شان حل و با بانك مربوطه باز به تفاهم برسند، از طرف دیگر باز با تحقق این مهم یك بخش درآمد گمرك باز محقق شود.
وی تصریح كرد: بخشی از این خودروها اگر متروكه نباشند، مرجوع می شوند اما اگر متروكه باشند توسط سازمان اموال تملیكی تعیین تكلیف خواهند شد.
این مقام مسئول درباره فعالیت یگان حفاظت در گمرك، عنوان كرد: همكارانم از نیروی انتظامی تحت عنوان این یگان در گمرك حاضر هستند و شاهد اقدامات مطلوبشان هستیم.
وی درباره برخی اظهارات در خصوص قاچاق كالا از مبادی رسمی، اشاره كرد: چنین اظهاراتی كم لطفی به یك سازمان حاكمیتی است و باید بگویم سازمان گمرك به جد با سوژه قاچاق برخورد می كند، اما آنچه كه در این میان مهم می باشد تفاوت میان قاچاق و تخلف است كه این دو سوژه با یكدیگر دارای مرز باریكی است.
دكترمیراشرفی تاكید كرد: در سازمان گمرك با پدیده قاچاق به جد برخورد می نماییم و همواره در این سازمان كاشف كالای قاچاق یا تخلفات هستیم.
وی درباره وجود تجهیزاتی چون ایكس ری، بادی اسكنر، اسكنر و... در گمركات، عنوان كرد: همه گمركات مجهز به این تجهیزات نیستند اما در گمركات اصلی این تجهیزات را تزریق و به كارگیری كرده ایم.
رئیس گمرك كشور درباره وضعیت ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی از گمرك، اظهار داشت: عمده این گوشی ها ترخیص شده و مابقی باز در دستور كار است.

1397/11/07
01:52:33
5.0 / 5
2100
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجهیزات , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web