ژاپنی ها دو میلیون بشكه دیگر نفت از ایران خریدند

ژاپنی ها دو میلیون بشكه دیگر نفت از ایران خریدند

ایزو وب: پالایشگاه های ژاپنی ˮشووآ شلˮ و ˮفوجی اویلˮ به صورت مشترك، حدود دو میلیون بشكه نفت ایران را در نفتكش VLCC كه اواخر روز چهارشنبه به جزیره خارك رسید، بارگیری خواهند كرد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، پلاتس به نقل از منابع آگاه نوشت: "شووآ شل" و "فوجی اویل" نفت ایران را در نفتكش تسوگارو بارگیری خواهند كرد.

طبق اطلاعات پلاتس، این نفتكش قرار بود روز چهارشنبه به جزیره خارك برسد.

سخنگوی شركت "فوجی اویل"، روز چهارشنبه تایید نمود كه این پالایشگاه به صورت مشترك با "شووآ شل"، نفت ایران را روی این نفتكش تحویل خواهد گرفت و این نفتكش مقرر است اواسط ماه فوریه به ژاپن برسد.

جدیدترین بارگیری نفت ایران چند روز سپس این صورت می گیرد كه "شووآ شل" و "فوجی اویل" اولین محموله نفت ایران را كه سپس صدور معافیت آمریكا در پنجم ماه نوامبر از طرف ژاپن خریداری می شود، بارگیری كردند.

طبق اطلاعات پلاتس، نفتكش كیسوگاوا كه از نوع VLCC است، روز یكشنبه، جزیره خارك را به مقصد كاواساكی در خلیج توكیو ترك كرد و برآورد می شود نهم فوریه به كاواساكی برسد.

پالایشگاه های "شووآ شل" و "فوجی اویل" خریداران اصلی نفت ایران در ژاپن هستند. شركت "فوجی اویل" كه "شووآ شل" در آن ۶.۵۷ درصد سهم دارد، پالایشگاه سودگوارا با ظرفیت ۱۴۳ هزار بشكه در روز را اداره می كند و "شووآ شل" باز پالایشگاه كیهین به ظرفیت ۷۰ هزار بشكه در روز را اداره می كند.

بارگیری نفت ایران توسط پالایشگاه های ژاپنی سپس چراغ سبز بانك های ژاپنی برای انجام مبادلات مربوط به نفت ایران صورت می گیرد. نگرانی های پالایشگاه ها و شركت های كشتیرانی ژاپنی درباره بیمه حمل نفت ایران بتازگی برطرف شده و آنها قبل از بارگیری نفت ایران منتظر تایید بانك ها و رگولاتوری بودند.
1397/11/03
13:43:06
5.0 / 5
1706
تگهای خبر: بانك , سود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web