جریمه سنگین بانك برزیلی پس از افشای اطلاعات مشتریان

جریمه سنگین بانك برزیلی پس از افشای اطلاعات مشتریان

ایزو وب: یك بانك برزیلی تحت تاثیر سهل انگاری و افشای اطلاعات مالی و شخصی حساب های كاربری بالغ بر ۲۰ هزار نفر از مشتریان خود، ۳۸۲ هزار دلار جریمه شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی و مالی افراد این روزها از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، شركت ها، بانك ها و موسسات اعتباری كه در زمینه حفظ و مراقبت از حریم خصوصی و اطلاعات بانكی، مالی و شخصی افراد و كاربران خود كوتاهی و سهل انگاری می كنند، با جریمه های مادی و مسائل حقوقی متعددی مواجه می شوند.
حالا برمبنای گزارشی كه در وب سایت زد دی نت آمده است، بانك برزیلی اینتر بعد از آنكه باعث شده است اطلاعات شخصی، حساب های بانكی و امنیت سایبری خیلی از كاربران و مشتریان، سرمایه گذاران و صاحبان كسب و كار و شركت های استارتاپ را به مخاطره انداخت و دسترسی هكرها و مجرمان سایبری به این اطلاعات را میسر ساخت، حالا باید مبلغی معادل ۳۸۲ هزار دلار را برای جبران بخشی از خسارات معنوی كه به مشتریان خود وارد كرده است، بپردازد.
این حمله سایبری و نفوذ به حساب های بانكی مشتریان بانك برزیلی اینتر كه در اوایل سال جاری میلادی رخ داد، بالغ بر ۲۰ هزار نفر از آنها را تحت تاثیر قرار داد و امنیت اطلاعات مشتریان این بانك را زیر سوال برد.
دسترسی هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات مشتریان در بانك ها و موسسات اعتباری و مالی هدف بالقوه ای برای آنها به حساب می آید، چراكه اطلاعات و داده های ثمین بی شماری را برای آنها بوجود می آورد تا به اهداف و برنامه های شوم موردنظر خود برسند.
هرساله اخبار و گزارش های زیادی در رسانه ها منتشر میگردد كه نشان داده است اطلاعات مربوط به حساب های بانكی مشتریان بانك های مختلف در جهان به سرقت رفته و در دسترس افراد ناشناسی قرار گرفته است كه با وجود پیشرفت های بسیاری كه در عرصه امنیت سایبری و ارتقای سطح آن در نظام اقتصاد و سیستم های بانكی كشورهای مختلف احداث شده، هنوز این خطرات به صورت كامل از بین نرفته و امنیت مشتریان بانكی به صورت تمام و كمال تامین نشده و هنوز هم هكرها می توانند با بهره گیری از حفره های امنیتی و لطمه پذیری های موجود در سیستم و سرورهای بانك های جهانی به اطلاعات موردنظر خود دسترسی و نفوذ یابند.1397/10/08
13:41:22
5.0 / 5
1607
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web