رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد؛

تصمیم شورای هماهنگی سران قوا، شرط وصول چك های تضمینی

تصمیم شورای هماهنگی سران قوا، شرط وصول چك های تضمینی

ایزو وب: رئیس كل بانك مركزی با تشریح نشست امروز اعضای شورای هماهنگی سران قوا اظهار داشت: دیگر چكهای تصمینی، قابل ظهرنویسی نیست و از این پس وصول چك های تضمینی فقط با درج نام گیرنده امكانپذیر خواهد بود.به گزارش ایزو وب به نقل از صدا و سیما، عبدالناصر همتی سپس نشست امروز اعضاء شورای هماهنگی سران قوا اشاره كرد: از مسائل مهم بازار پول، چكهای تضمینی بود كه در طول سالهای گذشته پشت نویسی و دست به دست شدن چك توسط افراد مختلف معضل بزرگی به وجود آورد.
وی افزود: بررسی های ما طی یكی دو ماه گذشته نشان داده است ارزش این چكها 8 هزار میلیارد تومان بود كه چرخش فاقد شفافیت و بدون اطلاع نظام بانكی از مشكلات آن به حساب می آید.
رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: بنا به پیشنهادی كه امروز در شورا طرح كردیم، مصوب شد كه دیگر چكهای تصمینی، قابل ظهرنویسی نیست و متقاضی چك حتما باید نام ذینفع (گیرنده) چك را به همراه شماره ملی وی در چك قید كند.
به گفته همتی چك هایی كه حالا در اختیار مردم است قابل انتقال به سایرین نیست و فاقد اعتبار خواهند بود.
وی در عین حال اشاره كرد: بدین سبب چكهای فعلی دیگر قابل انتقال نیستند و برای چكهای موجود در اختیار مردم طبق مصوبه شورا، یكماه فرصت داده شد تا با بازگشت به بانكها نقد شوند ضمن آن كه از این به بعد چكها با شرایط جدید توسط بانكها نمایش و صادر خواهد شد.
رئیس كل بانك مركزی همین طور اظهار داشت: این مبادرت به شفافیت بیشتر و مبارزه با پولشویی كمك می نماید و از این به بعد با گردش مالی درست، واقعی و شفاف در كشور از عملیات غیرشفاف در بازار جلوگیری می نماییم.

1397/09/10
22:23:14
5.0 / 5
1733
تگهای خبر: بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web